UWAGA!

Gwiazdy wrócą na Podzamcze

Elbląg, Tak było, a jak będzie w tym roku?
Tak było, a jak będzie w tym roku?

Od 12 lat w przepięknym miejscu - na Podzamczu - odbywają się Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Festiwal Festiwali, Festiwal Gwiazd, bo tak nazywane są przez wielu artystów, w tym roku gościć będą Justynę Steczkowską, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupę MoCarta, Zbigniewa Zamachowskiego, Olgę Bończyk, Lorę Szafran, Wojciecha Zielińskiego i wiele innych gwiazd polskiej estrady.

Impreza ma rangę ogólnopolską. Nie jest to przegląd twórczości czy konkurs, ale pomyślana została jako prezentacja najważniejszych, najciekawszych zjawisk, programów i wydarzeń, jakie powstały w ostatnim czasie w całym kraju. To również okazja do konfrontacji osiągnięć w dziedzinie piosenki artystycznej i teatru, prezentacja i promocja młodych, polskich twórców oraz laureatów najważniejszych ogólnopolskich i wybranych międzynarodowych festiwali, konkursów i przeglądów.
     - Dzięki temu nasze przedsięwzięcie może poszczycić się najwyższym poziomem wykonawców i zagwarantować potężną dawkę artystycznych uniesień – przekonuje Monika Stando ze Światowida. - To tu, w Elblągu, można spotkać laureatów najważniejszych festiwali, w jednym miejscu można zobaczyć i usłyszeć najzdolniejszych, najciekawszych i najlepszych twórców w dziedzinie piosenki artystycznej oraz teatru.
     W tym roku XII edycja Elbląskich Nocy Teatru i Poezji trwać będzie od 29 do 31 sierpnia. W ciągu trzech dni Elbląg zajaśnieje blaskiem wielkich gwiazd - wystąpią między innymi: Justyna Steczkowska, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi,Grupa MoCarta, Kabaret Młodych Panów, Katarzyna Jamróz, Klementyna Umer, Zbigniew Zamochowski.
     - Magiczną i niezapomnianą atmosferę zapewnią koncert Justyny Steczkowskiej, podczas którego artystka zaśpiewa piosenki z najnowszego albumu pn. „Daj mi chwilę" oraz występ najpopularniejszych kabaretów, czyli Porównania i Metafory – dodaje Monika Stando.- Oczywiście to tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy na ten czas.
     Szczegółowe informacje i program XII Elbląskich Nocy Teatru i Poezji na stronie www.swiatowid.elblag.plw zakładce "Noce".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ciekawe w jakiej cenie w tym roku będą bilety
  • świeżutkie te "gwiazdy", doprawdy imponujące nowości. Steczkowska mogłaby zrobićfotoreportarz na Dębicy
  • "Zbigniew Zamochowski"?? Myślę, że to literówka. ..
  • nie, to pewnie jakaś nowa gwiazda w końcu ZamAchowski za świeżynkę uznawany juz raczej być nie może, a na pewno nie za kogoś kto w ostatnim roku dokonał czegoś ciekawego. .. . a co do samej imprezy to prawdę powiedziawszy co roku te same odgrzewane kotlety. ..
  • Klementyna Umer. .. Zapewne zbieznosc nazwisk przypadkowa. .. Minie nastepnych 12 lat i sie kolejne gwiazdki o tych samych nazwiskach pojawia. Zeby w 40 milionowym kraju nie bylo jakiegos innego Kowalskiego albo Nowaka. .. ? Ciagle ta sama klika.
  • Dla mnie wielka gwiazda to Bono i U2.A nie Steczkowska. Czy poza Polandem ktos wie o jej istnieniu?
Reklama