UWAGA!

Idź się rozerwać

Elbląg, Idź się rozerwać

W najbliższy piątek, 17 sierpnia, w kinie „Światowid” na miłośników komedii wyrazistych, oryginalnych i niebanalnych czeka Komediowy Maraton z filmami z cyklu Rebel Rebel. Start o godz. 22.

Kino „Światowid” zaprasza na komediowy maraton z filmami cyklu Rebel Rebel i premierowym pokazem filmu „Cztery Lwy”. Maraton zacznie się o godzinie 22, a w przerwie między seansami będzie można podyskutować na temat produkcji przy przekąskach przygotowanych specjalnie dla uczestników maratonu. Cena biletu dla każdego nocnego marka  wynosi20 złotych.
      
       Podczas maratonu zaprezentujemy następujące filmy:
      
       Mordercza opona
       Autor i reżyser, filmowiec i kompozytor Quentin Dupieux ujawnia swoją najdziwniejszą w branży filmowej wyobraźnię w prawdopodobnie jedynym na świecie filmie, którego głównym bohaterem jest zabójcza opona samochodowa o imieniu Robert posiadająca zdolności parapsychologiczne. Robert, po odkryciu stosu płonących opon, postanawia pomścić swój ród sprawiając, że ludzkie głowy będą eksplodować. Już po pierwszym pokazie w Cannes film zdobył status kultowego hitu.
       czas trwania: 1 godz. 25 min.
       gatunek: Dramat, Horror, Komedia
       produkcja: Francja, Angola
       reżyseria: Quentin Dupieux
      
       Norweski ninja

       Film jest częściowo oparty na prawdziwej historii. Norwegia, wczesne lata osiemdziesiąte. Dyplomata Arne Treholt (Mads Ousdal), aresztowany pod zarzutem szpiegostwa dla ZSRR, zostaje skazany na dwadzieścia lat więzienia. W rzeczywistości Treholt nie jest jednak szpiegiem, lecz wojownikiem ninja, który na tajne polecenie króla Olafa dowodził specjalnym oddziałem do walki o suwerenność kraju. Gdy na horyzoncie pojawia się zagrożenie w postaci nowej organizacji terrorystycznej, klan wojowników ninja żyjący na odosobnionej wyspie teleportuje się, by połączyć siły z Treholtem i wspólnie stanąć do walki z przeciwnikiem. Odrealniona wizja czy nowe oblicze historii?
       czas trwania: 1 godz. 17 min.
       gatunek: Komedia, Akcja
       produkcja: Norwegia
       reżyseria: Thomas Cappelen Malling
      
       Cztery lwy
       Czy możliwym jest śmiać się ataku terrorystycznego? Wyrafinowana, czarna komedia udowadnia, że tak. W pewnym brytyjskim mieście czterech mężczyzn ma tajny plan. Omar jest zniesmaczony tym, jak traktowani są Muzułmanie na całym świecie i postanawia zostać żołnierzem-męczennikiem. Nie ma wprawdzie doświadczenia w prowadzeniu świętej wojny, ale wie, że musi zrobić w życiu coś doniosłego. Ataku na imperialistyczny Zachód nie przeprowadza się jednak w pojedynkę. Omar rekrutuje więc do pomocy swoich przyjaciół. Problem w tym, że członkowie jego dżihad komando mają więcej zapału niż rozumu: uzbrajają w bomby kruki, kupują materiały wybuchowe na Amazonie, połykają karty SIM, by uniknąć inwigilacji. A to tylko niektóre z genialnych pomysłów terrorystów. Raj jest już blisko. Na drodze do męczeńskiej śmierci zamachowców może stanąć jednak... ich własna głupota.
       czas trwania: 1 godz. 41 min.
       gatunek: Dramat, Komedia
       produkcja: Francja, Wielka Brytania
       reżyseria: Christopher Morris
      
       Zapraszamy.
      
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama