UWAGA!

Ilu ludzi, tyle impresji

 
Elbląg, praca autorstwa Anastasii Oligerovej
praca autorstwa Anastasii Oligerovej

Dwudziestu twórców z różnych dziedzin artystycznych od fotografii, przez malarstwo, scenografię, rzeźbę, dizajn, literaturę po muzykę. Plener nie tylko międzynarodowy, ale i bogaty w osobowości. „Impresje” rozpoczną się w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia.

Petersburg, Nowogród Wielki, Erywań (Armenia), Ryga, Kraków, Gdańsk, Elbląg, Toruń, Orneta – to m.in. z tych miast będą pochodzić uczestnicy pleneru. Jest ich dwudziestu, każdy ma już dorobek artystyczny. Wszyscy uczestnicy są wyjątkowi, a znajdują się wśród nich m.in. żydowski poeta, kontrabasista, kompozytor, jazzman, autor muzyki teatralnej i filmowej, a także malarz, grafik, rysownik, ilustrator, plakacista, autor projektów scenografii oraz kostiumów teatralnych i filmowych. Będzie również malarka, która tworzy swoje obrazy na jedwabiu, fotografka, której zdjęcia znaleźć można między innymi w książkach Stefana Chwina, Czesława Miłosza i Jerzego Pilcha oraz autorka, której wiersze wraz z utworami Darka Foksa i Tomasza Różyckiego zainaugurowały Scenę Poezji Współczesnej przy Teatrze Słowackiego w Krakowie, a jej poezja tłumaczona jest na francuski, rosyjski i hiszpański.
      
       Wśród gości z zagranicy jest pasjonat rzeźby w drewnie i fotografii, który kieruje organizacją Fotomobilizacja, zrzeszającą łotewskich fotografów, jest również prof. dr hab. filozofii, dziennikarz, absolwent Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosowa, który przez wiele lat związany był z siecią telewizji w Armenii, a dodatkowo był... posłem parlamentu Armenii oraz ministrem Oświaty i Nauki. Są również dwie rosyjskie studentki: Uniwersytetu w Nowogrodzie Wielkim, Wydziału Wzornictwa, na kierunku Projektowanie architektoniczne oraz Akademii Ekonomicznej i Usług w Petersburgu, w katedrze Projektowania kostiumów i dizajnu.
      
       To gwarantuje, że plener będzie naprawdę interesujący i pełen artystycznych wyzwań.
      
       W działaniach towarzyszących plenerowi mogą wziąć udział również mieszkańcy naszego regionu, już teraz zaplanowane są:
       29 sierpnia – środa, godz. 21 – spektakl „Tętnica”;
       30 sierpnia – czwartek, godz.19 – wieczór autorski i promocja najnowszego tomiku poetyckiego Aleksandra Rozenfelda;
       31 sierpnia – piątek, godz.17 – wernisaż prac powstałych podczas pleneru „Impresje”.
      
       Wszystkie odbywają się w Pałacu w Janowie. Wstęp wolny.
      
       Uczestnicy Pleneru: Alexander Berg, Anastasia Oligerova, Ekaterina Oligerova, Gagik Avetisyan, Sergo Ericyan, Sona Ericyan, Harijs Zemitis, Marta Eloy Cichocka, Danuta Węgiel, Iwona Dombek-Rybczyńska, Andrzej Szwemiński, Jan Miłoszewski, Wojciech Sęczawa, Ewa Bednarska Siwilewicz, Zygmunt Prończyk, Benedykt Kroplewski, Marcin Oleś, Marcin Jurzysta, Zbigniew Szmurło, Aleksander Rozenfeld.
      
       Plener „Impresje” odbywa się w Pałacu w Janowie, rozpocznie się 26 sierpnia i potrwa do 1 września. Organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". To piąta edycja wydarzenia, którego celem jest integracja artystów pochodzących z Polski i zagranicy.
      
       Plener realizowany jest z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama