UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury?

 
Elbląg, Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury?

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza do udziału w spotkaniu dyskusyjnym „Jak unikać samotnej gry w kręgle w obszarze kultury?” poświęconym zagadnieniu budowania kapitału społecznego w środowisku kultury lokalnej, które odbędzie się we wtorek, 4 lutego o godz. 17 w Sali Audiowizualnej. Wstęp wolny.

Pojęcie kapitału społecznego, znane z prac francuskiego socjologa i filozofa Pierre`a Bourdieu, a spopularyzowane i rozwinięte przez Roberta Putnama w książkach „Demokracja w działaniu. Tradycje obywatelskie we współczesnych Włoszech” i „Samotna gra w kręgle” opiera się na założeniu, że dzięki takim cechom organizacji społeczeństwa, jak zaufanie, normy i powiązania można zwiększyć sprawność społeczeństwa. W dużym skrócie, chodzi o to, że wspólnymi siłami – łatwiej jest osiągnąć założone cele. Podczas spotkania dyskusyjnego w bibliotece, podsumowującego efekty dwuletniego projektu badawczego „Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury? W poszukiwaniu remedium na międzyinstytucjonalne i międzysektorowe bariery budowania kapitału społecznego w środowisku kultury lokalnej”, poruszone zostanie zagadnienie budowania kapitału społecznego przez różnego rodzaju podmioty działające w sferze kultury. Czy istnieje kooperacja między podmiotami publicznymi (instytucje kultury), obywatelskimi (organizacje trzeciego sektora) i rynkowymi (biznes)? W dyskusji na ten temat udział wezmą eksperci i członkowie zespołu badawczego projektu: prof. dr hab. Tomasz Szlendak, dr hab. Arkadiusz Karwacki, dr Radosław Kossakowski, dr hab. Krzysztof Olechnicki oraz zaproszeni goście, którzy problematyką budowania kapitału społecznego w obszarze kultury zajmują się w praktyce – przedstawiciele trzeciego sektora oraz dyrektorzy instytucji kultury. Serdecznie zapraszamy!
      
       Projekt „Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury? W poszukiwaniu remedium na międzyinstytucjonalne i międzysektorowe bariery budowania kapitału społecznego w środowisku kultury lokalnej” realizowany był przez Bibliotekę Elbląską im. C. Norwida w ramach Obserwatorium Kultury Narodowego Centrum Kultury w okresie: 15.02.2012-15.12.2013 r. Miał on na celu diagnozę kompetencji pracowników publicznych, obywatelskich i rynkowych instytucji i organizacji działających w sferze kultury w pięćdziesięciu gminach województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego w aspekcie prowadzenia projektów prospołecznych. W wyniku projektu przygotowane zostały instrumenty edukacyjne nakierowane na usprawnienie kooperacji i budowę kapitału społecznego w obszarze lokalnych, międzysektorowych działań kulturalnych.

      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama