UWAGA!

Jaka jest twoja Muza? - zobacz!

 
Elbląg, (kadr z materiału filmowego)
(kadr z materiału filmowego)

To, skąd pochodzisz, wpływa na to jak słuchasz muzyki? A jeśli sam / sama ją tworzysz? Czy muzyka ma paszport? Mówi Kirył Keduk, który w tę sobotę, 15 lutego, zagra w Elblągu.

Kirył Keduk jest młodym pianistą. Urodził się w Grodnie na Białorusi. Po ojcu ma polskie korzenie. Jemu też dedykował swoją pierwszą płytę, która ukazała się w ubiegłym roku w USA. Z artystą spotkali się Agnieszka Jarzębska i Krzysztof Chaja z portalu kulturalnego eŚwiatowid.pl.
       Wstęp na koncert w Bibliotece Elbląskiej na Starym Mieście nie będzie biletowany, ale datki publiczności wesprą elbląską szkołę muzyczną, która poniosła straty w styczniowym pożarze sali koncertowej.
       - Środki finansowe zebrane w czasie wydarzenia zostaną przekazane na zakup nowego instrumentu, który na pewno będzie przydatny uczniom szkoły - mówi jeden z organizatorów koncertu Jan Brzozecki z Fundacji na Rzecz Warmii i Mazur.
       W Sali U Św. Ducha Kirył Keduk zaprezentuje Preludia (1-12) z op. 28 oraz Poloneza - Fantazję As dur op. 61 Fryderyka Chopina, Kaprys G-dur op. 14 i Nokturn B-dur op. 16 Ignacego Paderewskiego, cykl fortepianowy Róże i Ciernie op. 13 Juliusza Zarębskiego, a także Rapsodię Hiszpańską Franciszka Liszta.
       Początek: godz. 19.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama