UWAGA!

Jazz Band Młynarski-Masecki na Ogrodach

 Elbląg, Jazz Band Młynarski-Masecki na Ogrodach

Pierwszego dnia 15. Letnich Ogrodów Polityki (6  czerwca) szlagiery przedwojennego jazzu w autorskich aranżacjach zagra dla nas Jazz Band Młynarski-Masecki. Usłyszymy utwory takie jak „Abduł Bey”, „Nikodem”, „Jadzia”, „Mr. Brown” i wiele innych. Dajcie się porwać muzyce!

„Dwudziestolecie międzywojenne wraca w różnych sferach życia, ale rzadko jest to powrót tak udany, jak w muzyce Jazz Bandu Młynarski-Masecki” – pisze Bartek Chaciński w Tygodniku Polityka.
       Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim (synem Wojciecha Młynarskiego) powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.
      
       Jazz Band Młynarski-Masecki zagra w składzie:
       Marcin Masecki - pianino, aranżer, dyrektor muzyczny
       Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola
       Jerzy Rogiewicz - perkusja
       Piotr Wróbel - tuba
       Tomasz Duda - saksofon
       Jarosław Bothur - saksofon
       Michał Fetler - saksofon
       Wiesław Wysocki - saksofon
      
       Bilety w cenie 40 zł do kupienia w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.
      

       Patronem medialnym 15. Letnich Ogrodów Polityki jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Przedwojenne klimaty dla mas, teraz różne snoby silą się na lubienie tego. Masecki w tym przedsięwzięciu marnuje swój talent i czas.
  • 40 ja + 40 panienka i juz 80 zł. I jakbym tak miał korzystac z wiekszości imprez rozrywkowych, które sa płatne to na żarcie by nie starczyło. Paszli won
  • Imprezy rozrywkowe są płatne. Cena za ową sztukę nie jest wyśrubowana, a myślenie, że wszystko powinno być za free jest naiwne. Trzeba wybierać, takie jest życie. Ja się nie wybieram, nie ze względu na cenę biletów.
  • @zapomłempodpisu - Przyjdź sam, panienkę pewnie poznasz na miejscu, będzie taniej. Albo wybieraj, żarcie albo kultura.
  • @zapomłempodpisu - lepiej wydać 80 dych na Sławomira i gorzałę, masakra. .. ..
  • @zapomłempodpisu - Do naszego miasta rzadko kto przyjeżdża, za wyjątkiem folkowych klimatów w Miazzdze czy też pseudorockowej zbieraniny na Dni Elbląga. To miasto, gdzie wydaje się dziesiątki tysięcy złotych na pokazy sztucznych ogni dla ludzi ze zwyrodnieniem karku muszących patrząc w niebo. Mało kto celebruje i nagłaśnia takie wydarzenia jak koncert Leszka Możdżera czy też występ M&M Band. Bardzo się cieszę, że przyjadą do Elbląga i sam o to "prosiłem" Janka Młynarskiego w wielu wysłanych w ostatnich tygodniach mailach. Koszt bilety jest pomijalny, chociaż - patrząc na cenniki zachodnie - nie dorastamy zagranicznym organizatorom do pięt, zatem powinniśmy się cieszyć że za parę euro możemy obejrzeć prawdziwych artystów. Pozdrawiam
  • @sewer, nie wytykaj komuś jego gustu(którego nie znasz) bo sztuka MiM wcale nie lata zbyt wysoko.
  • A za Prezydenta Wilka imprezy kulturalne były dla wszystkich WSTĘP WOLNY I MOŻNA BYŁO !!!!!
  • A za Prezydenta Wilka imprezy kulturalne były dla wszystkich WSTĘP WOLNY I MOŻNA BYŁO !!!!!
  • kulturalny i może dlatego miasto tonęło w długach bo przez dwa lata trwała nieustanna kampania wyborcza i rozdawnictwo
Reklama