UWAGA!

Jazzowy wtorek w Krypcie

 Elbląg, Na zdj. Aleksandra Mońko-Allen
Na zdj. Aleksandra Mońko-Allen (fot. Dominik Żyłowski)

Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek, 29 października, na kolejną sesję jazzową. Gościem wieczoru będzie pianistka Aleksandra Mońko-Allen.

Artystka gościła już w Krypcie we wrześniu, ale tak przypadło jej granie do gustu publiczności, że powraca. Aleksandra Mońko-Allen przez wiele lat tworzyła w Nowym Jorku i w Waszyngtonie. W Polsce została dwukrotnie zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. K. Komedy.
       Jutro w Krypcie z pianistką wystąpią artyści: wirtuoz saksofonu Tomasz Grzegorski (niespodzianka!), kontrabasista Paweł Urowski i perkusista Kacper Skolik.

O artystach

Aleksandra Mońko-Allen – pianistka klasyczna i jazzowa, kompozytorka. W 2001 r. ukończyła Akademię Muzyczną - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli i od następnego roku kontynuowała naukę w City College of New York u boku takich muzyków jak: John Patitucci, John Hicks, Ronney Mathews czy Geri Allen. W 2010 r. ukończyła  University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville, Maryland, komponując na Chór. W Waszyngtonie współpracowała z artystami pierwszej ligi, takimi jak:  Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha i Vanessa Williams. Zagrała w "Tribute to Charlotte Holloman" na University of the District of Columbia w 2011. Dwukrotnie  zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy.

Tomasz Grzegorski - ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach - Wydział Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej.  Debiutował w 1997 r. w formacji Eryka Kulma „Quintessence". Do 2003 r. był zdobywcą pierwszych nagród na 6. festiwalach.  W l. 2005-2013 współpracował ze światowej sławy skrzypkiem  Nigelem Kennedym.  Grali razem koncerty na całej kuli ziemskiej. Nagrywał i współpracował również  m.in. z: Markiem Bałatą, Januszem Muniakiem, Andrzejem Cudzichem, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Groborzem, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Josef Sosoka Jazz Family, Lazaro Cruzem i wieloma innymi gwiazdami jazzu.  Występował na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. W Polsce między innymi: Jazz Jamboree,  Jazz nad Odrą, Komeda Jazz Festiwal.

Paweł Urowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Nagrał 18 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramach formacji „Dziki Jazz". Zdobywca kilku pierwszych nagród, poza nimi międzynarodowych nagród indywidualnych i wyróżnień. Współpracował m.in. z: Dominikiem Bukowskim, Przemkiem Dyakowskim, Anną Serafińską, Maciejem Sikałą, Weroniką Korthals, Wojciechem Staroniewiczem, Maciejem Fortuną, Jerzym Główczewskim, Maciejem Grzywaczem, Tomaszem i  Adamem Wendt, Cezikiem i wieloma innymi, także z gwiazdami jazzu zza granicy. Współtworzył: „Akineton", „Ecstasy Project", „Contemporary Noise Quintet". Współpracuje również z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Kacper Skolik – perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Obecnie studentAkademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr Tomasza Sowińskiego. Bierze udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych.  Jest jednym z perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca". W zeszłym roku został finalistą konkursu „Jazz Drummers Competition 2018".    

Zapowiada się dynamicznie.

Muzyczny wieczór rozpocznie się o godz. 20. Wstęp wolny.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama