UWAGA!

Jego cały świat to 300-letnie skrzypce

 Elbląg, Gwiazdą będzie kazachski skrzypek Erzhan Kulibaev,
Gwiazdą będzie kazachski skrzypek Erzhan Kulibaev, fot. nadesłana

Podczas Koncertu Walentynkowego elbląscy kameraliści wystąpią z jednym z najzdolniejszych, młodych skrzypków na świecie – Erzhanem Kulibaevem. Kazach gra na niezwykłym, zabytkowym instrumencie Antonio Stradivariego „Rode” z 1722 r.,

Ten charyzmatyczny wirtuoz skrzypiec koncertował w renomowanych salach wielu krajów Europy i Azji. Współpracował m.in. z Maximem Vengerovem. Jego umiejętności doceniają melomani, krytycy i jurorzy międzynarodowych konkursów skrzypcowych, którzy w ten sposób wypowiadają się o Kulibaevie:
       - Ach, jak ten Erzhan Kulibaev kocha muzykować. Mówił do mnie jego Stradivarius „Rode” wyraźnie, przekonywująco i wesoło, porywał do tańca – i nic na to nie można było poradzić. Kulibaev jest doskonałym muzykiem i wiele będzie jeszcze miał do powiedzenia, nie tylko w interpretacjach muzyki Mozarta.
       - Na swych skrzypcach gra dźwiękiem pełnym, ciepłym i romantycznym. Śpiewność jego gry ujmuje i chwyta za serce – widać, że granie sprawia mu przyjemność.
      
       Dla wszystkich zakochanych i nie tylko, a także na potwierdzenie swojego talentu Kulibaev wykona w Bibliotece Elbląskiej fascynujące Cztery Pory Roku A. Piazzolli. Za pulpitem dyrygenckim stanie Anna Duczmal-Mróz.
      
       14 lutego, godz. 19, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida Sala „U św. Ducha”. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy – ilość biletów ograniczona!) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25, p. nr 29, IV piętro. Czynne pn.-pt. w godz. 8.00-16.00, wt. i czw. 8.00-18.00. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna na stronie: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o., Greengrow Sp. z.o.o.

      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...