UWAGA!

Jerzy Mamcarz na koncercie w Bażantarni

Elbląg, Jerzy Mamcarz na koncercie w Bażantarni

Wkrótce rozpoczynają się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. W trzy sierpniowe soboty w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia będzie można bezpłatnie posłuchać koncertów znanych wykonawców piosenki poetyckiej. W najbliższą sobotę, 4 sierpnia, w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia wystąpi Jerzy Mamcarz. 

Jerzy Mamcarz - autor, kompozytor, pieśniarz wywodzący się z Piwnicy pod Baranami, twórca Warszawskiej Sceny Bardów i Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. Jest laureatem konkursów i przeglądów m.in. w Myśliborzu, Olsztynie, Toruniu, Wałczu, Tarnowie, Krakowie, Rzeszowie. Ostrogi artystyczne zdobywał w kabarecie Piwnica pod Baranami. Po egzaminach w 1982 r. u prof. Aleksandra Bardiniego, pracował w kabarecie Ostatnia Zmiana przy ZPR Warszawa m.in. z Janem Himilsbachem, Anitą Dymszówną, Jerzym Cnotą, Wiesławem Niderausem, Stefanem Zachem oraz Bronisławem Wrocławskim, poetą i założycielem kabaretu. Od 1990 r. prowadzi własną Agencję Artystyczną MAART.
       Wykonuje recitale w pełni autorskie oraz chętnie sięga po twórczość współczesnych polskich poetów. Jego koncerty to poetycko-satyryczny program autorski, osadzony w poetyce Jonasza Kofty, oparty na grze nastrojów. Za swoją działalność artystyczną uzyskał wiele znakomitych recenzji w prasie krajowej, a znawcy tego typu twórczości podkreślają, że osiągnięciem jego warsztatu jest wyjątkowa umiejętność balansowania pomiędzy sprzecznymi nastrojami, łączenie nastrojowej poezji z ironią i pure-nonsensem, co tworzy znakomity kontakt z widzem.
      
       Janusz Kowalczyk „Rzeczpospolita” - (…) „…prócz tekstów piosenek uprawia także czystą lirykę, kalambury oraz aforystycznie zwięzłe refleksje. Tymi utworami składa ukłon w stronę twórczości Jonasza Kofty. W sposobie obrazowania metaforycznego i w czułej ironii dowcipu autor zda się być godny mistrza”.
       Biografia za: pisarze.pl
      
       Recital Jerzego Mamcarza – Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia, sobota 4 sierpnia, godz. 18. Wstęp wolny.
       Organizatorzy zapewniają, że koncert odbędzie się również jeśli nie będzie sprzyjającej aury. W razie deszczu lub burz zostanie przeniesiony do Klubu Muzycznego Mjazzga. Aby uzyskać informację o ostatecznym miejscu odbywania się imprezy widzowie, w sobotę 4 sierpnia, mogą dzwonić ok. 17.00 do kasy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, pod nr tel. 55 611 20 76.
      
       Program 16. Elbląskich Nocy:

       11 sierpnia - koncert Joanny Lewandowskiej – Zbudniewek. Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny.
       18 sierpnia - koncert Jarosława Chojnackiego. Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny.
      
       24 sierpnia - Najlepsi z Najlepszych, czyli Laureaci Festiwali Piosenki Artystycznej oraz zespołu Plateau z gośćmi (Martyną Jakubowicz, Anną Wyszkoni i Krzysztofem Kiljańskim) w koncercie Projekt Grechuta. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 10 zł do 50 zł.
       25 sierpnia - Edyta Geppert z zespołem KROKE. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 30 zł do 70 zł.
       26 sierpnia - Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny w programie „Kabaretowa przeprowadzka” przygotowanym przez Krzysztofa Jaślara. Prowadzenie Artur Andrus. Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 40 zł do 110 zł.
      
       Szczegóły na stronie www.swiatowid.elblag.pl/noce
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama