UWAGA!

Jutro: Koncert w Bażantarni

Cappella Gedanensis wystąpi zamiast kwartetu smyczkowego "Amber" podczas jutrzejszego Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni.

W kolejne niedziele lipca i sierpnia w muszli koncertowej w Bażantarni odbywają się spotkania w kręgu muzyki dawnej, klasycznej, współczesnej. Koncerty rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny.
     Jutro miał wystąpić kwartet smyczkowy "Amber" z Gdyni. Jednak z przyczyn organizacyjnych zastąpi go słynna Cappella Gedanensis, która istnieje od ponad 20 lat i kontynuuje tradycję Kapeli Rajców Miejskich założonej w XVI wieku. Muzyka gdańska wykonywana przez Capellę stale gości w programach radiowych i telewizyjnych polskich i zagranicznych. W repertuarze "gdańskim" zespołu jest wielu kompozytorów : Francis de Rivulo, P.Siefert, C. Förster, C. Büthner, Ch. Werner, N. Zangius, J.V. Meder, F. A. Volckmar, M.D. Freislich, J.B.Ch. Freislich. Poza repertuarem gdańskich kompozytorów zespół wykonuje dzieła oratoryjno kantatowe C.F. Händla, J.S. Bacha, A. Vivaldiego, B. Pergolesiego, W.A. Mozarta, F. Schuberta, C. Saint - Saëns'a.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama