UWAGA!

Kadyny na obrazach, w ceramice, rysunku i na batiku

Elbląg, Artyści szukali inspiracji w Kadynach
Artyści szukali inspiracji w Kadynach (fot. nadesłane)

Szukali inspiracji w przyrodzie, pięknie Zalewu Wiślanego, tamtejszych tradycjach ceramicznych i historii. Wernisaż poplenerowej wystawa „Kadyny – wioska sztuki” odbędzie się w poniedziałek, 10 września o 18 w Galerii Nobilis w Światowidzie.

Młodzi artyści z różnych zakątków Polski pracowali w lipcu na plaży Srebrna Riwiera w Kadynach. Artystyczną opiekę nad nimi sprawowali Wojciech Sęczawa z ASP Gdańsk, Marek Szczęsny z wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Ewa Bednarska - Siwilewicz z CSE Światowid.
       - Plener to wynik potrzeb organizowania spotkań między artystami, jego siłą jest kreatywność, która pobudza twórcze działania. Stanowi on również pole wymiany doświadczeń, dyskusji merytorycznych w fachowym gronie. Dla wielu pracujących w różnych tworzywach, stanowi kontakt bezpośredni z materią. Rzeźba i formy ceramiczne, prace malarskie, graficzne są trwałym świadectwem stworzonych podczas pleneru wartości artystycznych - dodaje Ewa Bednarska - Siwilewicz.
       Podczas pleneru dostępne były bez ograniczeń wszystkie materiały plastyczne. Malownicze położenie i bliskość dzikiej przyrody parku krajobrazowego powoduje, że plener jest również wyjątkową formą letniego wypoczynku. Cały czas, od rana do wieczora, poświęcony był pracy w glinie i malowaniu, a także korektom i rozmowom o sztuce.
       W trakcie pleneru powstało ok. 40 obrazów, ok. 30 prac ceramicznych, 10 – inspirowanych Kadynami, m.in. Dębem Bażyńskiego, żaglówkami i Zalewem – batików, rysunki piórkiem lawowanym, których motywem przewodnim była architektura Kadyn, a także fotografie, których autorkami są: Alicja Bielska, Patrycja Pieprzak i Ewelina Szatkowska. Efekty warsztatów zobaczyć można na prezentowanej wystawie.
       Za pomoc w organizacji pleneru dziękujemy Burmistrzowi Miasta Tolkmicko – Andrzejowi Lemanowiczowi. Za udostępnienie świetlicy w Kadynach i przeobrażenie jej w galerię sztuki, w której odbyła się wystawa „Refleksy i refleksje” dziękujemy pani Monice Wodzianickiej przewodniczącej Rady Miejskiej w Tolkmicku, pani Dorocie Lebioda opiekunowi Świetlicy w Kadynach oraz pani sołtys Ewie Świątek –Kulickiej.
       Wystawę w Galerii Nobilis na II piętrze CSE Światowid można oglądać do 30 września. Wstęp wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama