UWAGA!

Kameralne oblicze szkoły muzycznej

 
Elbląg, Kameralne oblicze szkoły muzycznej
(fot. Anna Dembińska)

Nowa sala kameralna szkoły muzycznej przeszła chrzest bojowy. Wczoraj z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki odbył się w niej pierwszy koncert. Zobacz zdjęcia.

Publiczność miała okazję wysłuchać kilkunastu uczniów, którzy zaprezentowali zróżnicowane stylistycznie i historycznie utwory. – To jest pierwsza próba wyjścia do naszych sympatyków – mówił Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. – Przez ostatni rok nie mieliśmy możliwości prezentować się tak, jakbyśmy chcieli. Jednocześnie chcieliśmy pochwalić się naszym nowym nabytkiem. Dla naszych uczniów natomiast jest to również okazja do publicznego wystąpienia.
       Sala kameralna mieści się w nowej części szkoły, liczy 103 miejsca. Będą się w niej odbywać indywidualne koncerty oraz przesłuchania szkolne i konkursowe.
       Duża sala koncertowa nadal jest remontowana. – W trakcie prac okazało się, że duża sala została w przeszłości wykonana w fatalnej technologii i jakości, bo wszystko było schowane pod dekoracyjnymi boazeriami – wyjaśnia Andrzej Korpacki. – Chcemy ją wyremontować raz a dobrze, a przeszkody technologiczne są naprawdę poważne. Tutaj pośpiech nie jest wskazany, a produkt finalny ma być przede wszystkim bezpieczny dla użytkowników przez wiele lat. Nowa sala liczyć będzie 300 miejsc, a zakończenie remontu przewidziane jest w styczniu przyszłego roku.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama