UWAGA!

"Kebaby" w Galerii Pracownia

 Elbląg, "Kebaby" w Galerii Pracownia
Fot. FB Galerii Pracownia

To już czwarty wernisaż w Galerii Pracownia. Tym razem zagości u nas artystka związana z Toruniem i Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku: Agata Przyżycka. Zapraszamy w piątek 24 lipca o godz. 19. 

Między 26 a 28 rokiem życia artystka przeżywała impas twórczy wywołany głównie niezrozumieniem szerszych gremiów świata sztuki, które swoją ignorancje, względem jej obrazów, ledwie przykrywały zachwytami nad wynikającymi, bardziej z wyrachowania niźli kunsztu, działaniami "artystów", którzy opanowali rzemiosło autokreacji w mediach społecznościowych, nie zaś w sztuce-jako-takiej. W związku z tym zainaugurowała ironiczny cykl, który odnosząc się do bazarowych standardów, składa się z kwadratowych, pstrych prac, które swą krzykliwością, schlebiać miały niskim gustom aspirującego mieszczaństwa. Cykl ten nosi tytuł KEBABY, na cześć najczęściej pochłanianego przez rodaków fast-foodu - pisze Aleksandra Birkin

 

PRZYŻYCKA  AGATA
       Ur. 1992 roku w Toruniu. Zajmuje się malarstwem oraz fotografią. W swoich pracach posługuje się niejasnymi, cielesnymi formami. Doktorantka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych oraz finalistka konkursów malarskich m.in.: 2016 - VI Przegląd Młodej Sztuki ‘Świeża Krew’; 2019 - Pałac Sztuki. Młode Malarstwo polskie – Muzeum Narodowe w Gdańsku / Oddział Sztuki Nowoczesnej; 2016 - II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego; 2015 - Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora.

Galeria Pracownia

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama