UWAGA!

Klasycznie w Krynicy Morskiej

 Elbląg, Agnieszka Kosmecka
Agnieszka Kosmecka (fot. nadesłana)

W ramach cyklu III Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych w Krynicy Morskiej w sobotę, 29 lipca odbędzie się kolejny koncert, którego wykonawcami będą dwie poznanianki: Anna Rozińska (flet) i Agnieszka Kosmecka (organy). Zestawienie tych dwóch instrumentów w programie muzyki klasycznej gwarantuje słuchaczom niezapomnianą ucztę duchową.

Agnieszka Kosmecka jest absolwentką poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w kasie organów prof. Sławomira Kamińskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Obecnie jest doktorantką obu uczelni. Jest laureatką I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Castellana Grotte (Włochy), II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie, III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu oraz finalistką XXI Międzynarodowego Konkursu Organowego w Rumi.
       Jako stypendystka programu Erasmus studiowała w klasie organów prof. Bine Bryndorf w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze. Ponadto otrzymała stypendium Fundacji Kościuszkowskiej; w ramach nagrody studiowała w klasie organów prof. Matthiasa Maierhofera w The Butler School of Music, University of Texas at Austin (USA). Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów jak Bine Bryndorf, Hans Davidsson czy Martin Schmeding.
      
       Anna Rozińska ukończyła studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fletu dr hab. Ewy Murawskiej. W 2015 roku uzyskała tytuł magistra w tej samej uczelni w klasie fletu mgr Ewy Mizerskiej oraz podjęła studia magisterskie z fletu traverso. Ma na swoim koncie uczestnictwo w licznych konkurach fletowych, m. in. w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka.

  Elbląg, Anna Rozińska
Anna Rozińska (fot. nadesłana)

Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, pracując pod okiem wybitnych pedagogów. Artystka współpracowała z orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz Orkiestrą kameralną l’Autunno. Brała udział w projektach orkiestrowych z Filharmonią Gorzowską oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu. Występowała na Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna” i Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk”. Ma na swoim koncie pracę z takimi dyrygentami jak maestro Tadeusz Wojciechowski, Marcin Sompoliński, Monika Wolińska, Bartosz Żurakowski, Przemysław Neumann oraz Grzegorz Wierus.
      
       W programie:
       Leonardo Vinci (1690-1732)
       Sonata I in Re maggiore per flauto e basso continuo
       Cesar Franck (1822-1890)
       Andantino g-moll (organy)
       Johann Sebastian Bach (1685-1750)
       Sonata na flet i basso continuo g-moll, BWV 1020
       Louis James Alfred Lefebure - Wely (1817-1869)
       Bolero de concert op. 166 (organy)
       Johann Sebastian Bach (1685-1750)
       Preludium i fuga a-moll, BWV 543 (organy)
       John Rutter (*1945)
       Suite Antique
       I. Prelude
       II. Ostinato
       IV. Waltz
       VI. Rondeau
      
       Sobotni koncert poprowadzi jak zwykle Dominika Janik z Gdańska. Organizatorzy cyklu, Urząd Miasta Krynica Morska oraz miejscowa parafia, zapraszają miłośników muzyki w najbliższą sobotę o godz. 20 do kościoła NMP Gwiazdy Morza przy ul. Teleexpressu 4. Wstęp wolny.
      

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama