UWAGA!

Kobieca odsłona Festiwalu

Muzyczna strona tegorocznego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? jest bardzo kobieca. Na scenie wystąpią dwie znakomite wokalistki, które mogą się pochwalić wydanymi ostatnio płytami. Grażyna Łobaszewska i Dorota Osińska to gwiazdy XVIII edycji elbląskiego Festiwalu, pełnego słów o miłości.

Dwie kobiece gwiazdy, dwie znakomite wokalistki z doświadczeniem scenicznym, dwie nowe płyty i dwa koncerty, których już w marcu będzie można wysłuchać w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       - Świetne teksty, doskonałe kompozycje muzyczne - te dwie piosenkarki to na naszym rynku muzycznym przykład tego jak wyśmienicie można połączyć słowo i muzykę więc idealnie pasują do naszego Festiwalu – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS ...Czy to jest kochanie? – Udział Doroty Osińskiej w Koncercie Galowym świadczy też o tym, że Festiwal ma już swoją historię. Kiedyś Dorota była laureatką Festiwalu, dziś występuje na nim jako gwiazda.
       Dorota Osińska w Elblągu bywa i ma do naszego miasta sentyment. Wydała już trzecią płytę, ale sławna stała się po występie w programie The Voice of Poland, w którym zajęła II miejsce. Na jej nowej, trzeciej już, płycie „Teraz” znalazło się 12 utworów zróżnicowanych pod względem stylu. Krążek rozpoczyna pogodne i optymistyczne "Szaleć", dalej usłyszeć można m.in. chwytający za serce "To nie banał", nastrojową "Piosenkę minimalistyczną" czy lekko folkowy "Song o morzu". Obok nowych utworów znalazła się polska wersja słynnego "Je suis malade" ("Jestem chora") oraz utwór "Biec w nadzieję" w nowej aranżacji. To jak zwykle kompozycje urzekające swą lekkością oraz subtelnością, wprowadzające słuchacza w magiczny świat ludzkich uczuć.
       Najnowszą płytę – „Przepływamy” będzie też promować Grażyna Łobaszewska. Kiedyś skarżyła się na nudę i – jak sama przyznaje – pielęgnowała w sobie smutek. Dzisiaj to już nieaktualne. Odmieniona Grażyna Łobaszewska celebruje każdy dzień, bierze się ze światem i swoją wrodzoną melancholią za barki i... „zaprasza na plażę”. Wielka dama polskiej piosenki przypomina płytą „Przepływamy”, dlaczego uważa się ją za jeden z najważniejszych głosów i najwybitniejszych osobowości polskiej muzyki rozrywkowej. Na płycie słychać jazz, soul i funk oraz trochę bluesa, ale mimo wszystko, jest to bardzo polska płyta. To piosenki, które wejdą do kanonu, tak jak kiedyś stało się z utworami "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy".
       - Dodatkowym elbląskim akcentem będzie wspólny występ naszego chóru Cantata z Grażyną Łobaszewską – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – To na pewno będzie wyjątkowe doświadczenie dla obu stron, a i widowni z pewnością nie zabraknie pozytywnych, muzycznych emocji.

 


       Koncert Grażyny Łobaszewskiej odbędzie się 20 marca o godz. 19.00, koncert Doroty Osińskiej odbędzie się 23 marca o godz. 18.00 w ramach Koncertu Galowego podczas XVIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? Rezerwacja i zakup biletów on – line na stronie: www.swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.
      
       Patroni medialni: Tygodnik Przegląd, Kultura Online, TVP Olsztyn, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, RMF Classic - współpraca redakcyjna.

      

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)