UWAGA!

Kobieta w akcie Jerzego Sulkowskiego

 Elbląg, Kobieta w akcie Jerzego Sulkowskiego

W piątek 21 lutego o godz. 18.00 w Filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej na ul. Ogólnej odbędzie się wernisaż jednodniowej wystawy malarstwa Jerzego Sulkowskiego pt. „Kobieta w akcie”. Wstęp wolny.

Wystawa aktów prezentowana będzie tylko w dniu wernisażu. Do końca marca na wystawie w bibliotecznej filii będzie można oglądać prace Jerzego Sulkowskiego, przedstawiające żuławskie pejzaże.
      
       Jerzy Sulkowski urodził się w Elblągu 1946 roku. Mieszka w dzielnicy ,,Nad Jarem” od 1983 r. Pierwszy kontakt z rysowaniem miał w szkole średniej – Technikum Mechanicznym pod okiem Pani I. Jarmużewskiej, która prowadziła lekcje z rysunku odręcznego oraz malarstwa. Po ukończeniu szkoły zainteresowanie rysunkiem i malarstwem odłożył na rzecz pracy zawodowej. Obecnie jest emerytem. Mając dużo wolnego czasu wrócił do dawnych zainteresowań z lat szkolnych. Maluje nieprzerwanie od 6 lat. W 2011 roku uczestniczył w XXII Otwartym salonie plastycznym WIOSNA 2011. W Galerii ,,Rudy Kot”(Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej ) w ramach cyklu ,,Pasje małe i duże” w listopadzie 2011 roku odbyła się wystawa malarstwa i grafiki jego autorstwa. W marca 2012 roku w Galerii ,,Miś” miała miejsce wystawa prac artysty pt. ,,Krajobrazy Żuławskie”.
      
       Mini galeria „Rudy kot” - ideą galerii „Rudy kot” jest promowanie twórczości mieszkańców naszego miasta. Wystawy odbywają się tam pod hasłem "Pasje małe i duże", dając możliwość prezentowania artystom amatorom swoich prac.
      
       Więcej informacji: Filia nr 4, ul. Ogólna 59/1 , tel. (55) 625 60 90/91.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama