UWAGA!

Kolejny etap „Przebudzenia”

Elbląg, Galeria El,
Galeria El, fot. A. Zumkowska (zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca)

Poszukiwani statyści do wideoklipu (statystowanie nieodpłatne). Tym razem realizować będziemy pomysł Artura Malewskiego, który zrodził się w odpowiedzi na pytanie, które zadał sobie sam artysta w kontekście końca świata: „Co chciałbym zrobić, zanim to nastąpi?”.

Odpowiedź brzmiała: „Spotkać i uścisnąć pana Romana Kostrzewskiego. Dlaczego? Trudno mi na to odpowiedzieć, może dlatego, że od momentu stawania się świadomym, jego osobowość i postawa artystyczna od lat młodzieńczych jest mi niezwykle cenna i bliska. Choć świat muzyki i sztuk wizualnych podąża własnym torem, to ma wspólny mianownik – jest nim twórczość”.
       Projekt będzie więc realizacją pozornie absurdalnego marzenia artysty w formie filmu, będącego remake`m wideoklipu utworu Roda Stewart`a i Jaffa Beck`a pt. „People get ready”. W dwie główne postacie wideoklipu wcielą się Roman Kostrzewski, wokalista znanego zespołu KAT oraz Artur Malewski, plenerem zdjęciowym będzie Elbląg, statystami w wideoklipie – mieszkańcy Elbląga.
       Materiał zdjęciowy do wideoklipu nagrywany będzie od 24 do 27 sierpnia.
      
       Jeśli chcesz osobiście poznać Artura Malewskiego, Romana Kostrzewskiego i zaangażować się w nieodpłatne statystowanie do wideoklipu wyślij swoje zgłoszenie do 22 sierpnia na adres: karina@galeria-el.pl. W zgłoszeniu podaj: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, adres e-mailowy, scenę i postać, którą chcesz statystować (lista postaci poniżej), dołącz również aktualne zdjęcie.
       Zanim wyślesz zgłoszenie, najpierw zapoznaj się z wideoklipem utworu Roda Stewart`a i Jaffa Beck`a pt. „People get ready” oraz z poniższą listą poszukiwanych statystów.
      
       Lista poszukiwanych statystów:
       Scena na stacji kolejowej
       2 ładne dziewczyny: włosy – ciemne, długie, gęste, kręcone; wiek 18-25 lat: jedna ubrana w białą letnią sukienkę, z białą chustą (z lekkim kwiatowym wzorem) na ramionach; druga – w czarnej spódnicy, białej bluzce i czarnej chuście.
       Scena przy garażu Straży Pożarnej
       1 strażak w hełmie i w mundurze.
       Scena w barze
       kobieta - wiek 35-40 lat; włosy – ciemne, grzywka krótka, z tyłu - do ramion; biała bluzka z krótkim rękawkiem i elegancką falbaną wokół szyi,
       mężczyzna - wiek 45-50 lat; bez zarostu; w białej koszuli z podwiniętym rękawem i białym letnim kapeluszu,
       kobieta - wiek 40-50 lat; barmanka w białej bluzce,
       dwie kobiety - wiek 65-70 lat; emerytki, obie w okularach: pierwsza - w białej, koszulowej bluzce z upiętym po lewej stronie sztucznym kwiatem i z torebką, która będzie położona na blacie; druga kobieta - w ciemnej sukni z krótkim rękawem.
       Scena z kościołem w tle
       trzech chłopców - wiek 8-10 lat; dwóch blondynów: jeden ubrany w ciemną sportową koszulkę na ramiączkach, drugi - w białą koszulę, trzeci chłopiec szatyn, ubrany w albę komunijną,
       dwie dziewczynki - wiek 8-10 lat, ubrane w albę komunijną.
       Scena na polu uprawnym
       dwunastu mężczyzn - w różnym wieku od 20-50 lat; ubrania w kolorze – białym, czarnym, szarym, część z nich w nakryciach głowy (czapki). Jeden spośród nich ubrany w czarny garnitur, zagra również rolę solową na polu wyrywając np. ziemniaki, bądź kapustę.
       Scena przed domem na werandzie
       szesnaście kobiet w różnym wieku - różnie ubrane (dowolnie - spodnie, sukienki i spódnice).
       Scena na polu ogrodzonym drutem
       chłopiec - wiek 5-6 lat, o dłuższych, ciemnych włosach, ubrany na ciemno, koszula z długim rękawem i spodnie. Chłopiec wystąpi w scenie z Romanem Kostrzewskim.
       Scena w warsztacie samochodowym
       mężczyzna - wiek 18-25 lat, atletyczna budowa, nagi tors, włosy blond z grzywką.
       Scena w stróżówce
       mężczyzna - starszy, o siwych włosach i długiej, siwej brodzie, z kapeluszem na głowie.
      
       Artur Malewski (ur. 1975) – studia na Wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi. W tym roku nominowany do prestiżowej nagrody „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”. Współpracuje z poznańską Galerią Piekary i z łódzką Zoną Sztuki Aktualnej. Jego sztuka, przesycona absurdem, czerpie z codzienności, a także z wyobraźni kulturowej właściwej wszelkim wspólnotom ludzkim.
      
       Organizacja „Przebudzenia – przed końcem świata” Centrum Sztuki Galeria EL – autorka i kuratorka „Przebudzenia” Karina Dzieweczyńska.
      
       Projekt „Przebudzenie – przed końcem świata” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
.
      
       Więcej informacji na temat całości projektu szukaj na stronie: www.przebudzenie.art.pl
      
Karina Dzieweczyńska, Centrum Sztuki Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama