UWAGA!

Kolejny rok z Młodzieżowym Domem Kultury

 Elbląg, Kolejny rok z Młodzieżowym Domem Kultury
fot. Julia Nasarzewska

- Czasami niewiele potrzeba, by rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Wystarczą odpowiednie narzędzia, nauczyciel i sukcesywne uczęszczanie na warsztaty - mówi Marcin Mongiałło z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczął się kolejny rok zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury. Już od września ruszyły zapisy na ofertę warsztatów, jakie proponuje MDK. W zajęciach uczestniczyć mogą dzieci od lat 6, ale także dorośli do lat 30, o ile jeszcze się uczą. Prócz najbardziej rozchwytywanych zajęć, takich jak nauka śpiewu lub gry na gitarze, znajduje się nauka gry na perkusji, na saksofonie czy pianinie. Prócz sekcji muzycznej jest także sekcja teatralna.
       - Dzieci przygotowują przedstawienia teatralne, które są następnie wystawiane, m. in. w naszej sali widowiskowej przy ul. gen. Bema czy w szkołach podstawowych - mówi Marcin Mongiałło, który prowadzi zajęcia multimedialno-dziennikarskie.
       Rozchwytywane przez najmłodszych są także zajęcia z rytmiki i tańca ludowego. Dzieci uczą się tam podstaw tańców polskich oraz oswajają się z ruchem. Zajęcia mają także elementy baletu. Ciekawa jest także sekcja grafiki i animacji komputerowej. - Polega to na uczeniu prostych animacji od podstaw. Dzieci pracując wspólnie tworzą proste, animowane filmy, które później mają swoje premiery. Praca nad takim krótkometrażowym filmem może trwać nawet pół roku - tłumaczy Marcin Mongiałło. - Mamy też sekcję multimedialno-dziennikarską, gdzie uczniowie nagrywają materiały wideo, spotykają się z ciekawymi ludźmi z różnych branż, próbują swoich sił w wywiadach. W ramach tych zajęć odbywa się także nauka podstaw montażu.

  Elbląg, Kolejny rok z Młodzieżowym Domem Kultury
fot. Julia Nasarzewska


       W przyszłości sekcja ta planuje otworzyć swoje radio internetowe, gdzie dzieci przynajmniej raz w tygodniu poprowadzą audycję.
       Dość nieznaną, ale interesującą sekcją jest sekcja modelarska. Na zainteresowanych czekają modele latające, pływające czy nawet żołnierzyki. Najsłynniejszą sekcją są "Diamenty", czyli zajęcia wokalne. - „Diamenty” często występują w naszym mieście. Zespół był nagradzany w konkursach ogólnopolskich, koncertował w Stanach Zjednoczonych - opowiada Marcin Mongiałło.
       Prócz zajęć, MDK organizuje co roku półkolonie oraz półzimowiska. Jest obecny także na imprezach masowych organizowanych przez miasto, festynach i wydarzeniach. Młodzieżowy Dom Kultury organizuje też bardzo dużo konkursów plastycznych oraz wokalnych. Udział w nich biorą nie tylko mieszkańcy Elbląga i okolic, ale i mieszkańcy Dolnego Śląska czy Małopolski.
       Już za rok MDK będzie obchodzić 40-lecie swojej działalności. - Myślę, że z tej okazji podkreślimy nasz udział w życiu Elbląga wydarzeniem o większej randze. Chcemy uświetnić te 40-lecie, by przypomnieć, że od 40 lat jesteśmy z elblążanami - mówi Marcin Mongiałło.

Julia Nasarzewska

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I tak trzymać :)Powodzenia!
 • Super, że jest takie miejsce w Elblągu. Nie znam wszystkich nauczycieli ale Pani Małgosia z rytmiki- mega oddana osoba ♥️ fajnie, że pracują tam tacy ludzie
 • Sekcja modelarska to pomyłka w totalu. Pan instruktor leń i nierób, który prowadzi fikcyjne zajęcia dla niewidzialnych uczestników. Może dyrekcja by się tym zainteresowała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  byłyuczestnik(2021-10-04)
 • Dziecko mojej przyjaciółki uczęszcza na zajęcia do MDK i bardzo sobie chwali. Fajnie, że jest tyle sekcji i dzieci mają duży wybór. Takie miejsce to skarb, szczególnie w dzisiejszych czasach lockdownów i tego całego wariactwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Asia38(2021-10-05)
Reklama