UWAGA!

Kompozycje i Ceramiony

 
Elbląg, Ubiegłoroczna komisja konkursowa Kompozycji
Ubiegłoroczna komisja konkursowa Kompozycji

CSE „Światowid" przypomina o dwóch konkursach plastycznych, na które cały czas można nadsyłać zgłoszenia: Kompozycje i Ceramiony.

Kompozycje to konkurs, którego celem jest prezentacja prac plastycznych w dziedzinie malarstwa, batiku i grafiki - skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i osób dorosłych. To piąta edycja konkursu. Na poprzednią nadesłanych zostało prawie pół tysiąca prac z terenu całej Polski. Świadczy to o tym, że pozycja konkursu przez pięć lat się ugruntowała, a konkurs zyskał uznanie w pracowniach plastycznych na terenie kraju. Prace można nadsyłać już tylko do końca września.
      
       Z kolei Ceramiony pokazują ciekawe i nowe sposoby tworzenia ceramik oraz sposoby ich szkliwienia. Wśród nagrodzonych w zeszłym roku prac były wypalone na biskwit (jest to pierwszy surowy wypał), a także prace szkliwione w wielu kolorach. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych i Warsztatach Terapii Zajęciowej. Od lat cieszy się sporym powodzenie. Co roku do „Światowida” napływa coraz więcej prac. W 12. edycji konkursu było ich 196. Prace można nadsyłać do 7 grudnia. Tematyka konkursu jest dowolna.
      
       – Czekamy na kolejne tak dobre prace, cieszy nas, że konkurs się rozwija i mamy nadzieję, że 13. edycja nie przyniesie nam pecha – mówią organizatorzy.
      
       Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przesłać na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg w opakowaniu gwarantującym bezpieczne dotarcie przesyłki i z dopiskiem z nazwą konkursu.
      
       Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid" oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom Kompozycji odbędzie się w październiku, a Ceramionow w grudniu w Galerii Nobilis w CSE „Światowid".
      
       Dokładne informacje na temat konkursu można uzyskać pod nr tel. 55 611 20 50 (sekretariat) lub 55 611 20 64 (pracownia plastyczna Ewa Bednarska-Siwilewicz).
      
       Regulaminy obu konkursów dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce konkursy.
      
       Konkursy realizowane są w ramach projektu „Twórcza Terapia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama