UWAGA!

Koncert kameralny na Święto Konstytucji 3 Maja

2008-04-28
Aktualizowany 2008-05-02 10:27
Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna zagra pod batutą światowej sławy dyrygenta Michała Nesterowicza
Elbląska Orkiestra Kameralna zagra pod batutą światowej sławy dyrygenta Michała Nesterowicza

Z okazji 217. rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja w najbliższą sobotę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą światowej sławy dyrygenta Michała Nesterowicza. Początek o godz. 18. Wstęp jest wolny.

W 2004 roku Michał Nesterowicz - mając 29 lat - objął stanowisko dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, stając się najmłodszym dyrektorem filharmonii w kraju. W opinii wielu znakomitości świata muzycznego uznawany za najbardziej interesującą osobowość artystyczną ostatnich lat. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego, którą ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku. Swoją działalność koncertową rozpoczął już w czasie studiów, występując z założoną przez siebie orkiestrą kameralną Giovanni Virtuosi. Od 2000 roku występuje z wszystkimi orkiestrami polskich filharmonii oraz Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową i orkiestrami kameralnymi, a w najbliższą sobotę z Elbląską Orkiestrą Kameralną. W 2005 roku z orkiestrą PFB przygotował europejską prapremierę poematu symfonicznego Lulie The Iceberg amerykańskiego kompozytora Jeffreya Stocka oraz występował z Jeanem Michaelem Jarrem w Stoczni Gdańskiej.
     Poprowadził też prawykonanie Kantaty o Wolności Jana A.P. Kaczmarka, napisanej dla uczczenia obchodów 25. rocznicy powstania „Solidarności” oraz Oratorium 1956 z okazji 50. rocznicy Poznańskiego Czerwca. To laureat VI Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach oraz zdobywca nagrody Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach dla Najlepszego Polskiego Dyrygenta. W 2000 roku był nominowany do nagrody „Paszporty Polityki”, a rok później w plebiscycie Gazety Wyborczej wybrany do „Klasycznej Piątki XXI wieku”.
     Podczas koncertu wystąpi również Bogdan Kułakowski na fortepianie. Jest laureatem konkursów Towarzystwa im. F. Chopina na stypendia artystyczne (1979, 1980), laureatem „Estrady Młodych" w ramach Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.
     Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Koncertuje zarówno jako solista, jak i kameralista. (1982), zdobywcą wielu nagród w dziedzinie kameralistyki (Nowy Sącz 1986, Olsztyn 1992, 1993).
     W programie: H.M. Górecki – „Trzy utwory w dawnym stylu" , F. Chopin - Koncert fortepianowy f-moll op. 21, W. Kilar „Orawa".
     Patronat honorowy objął prezydent Elbląga Henryk Słonina.
     Organizatorzy koncertu: Elbląska Orkiestra Kameralna, Urząd Miejski w Elblągu, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama