UWAGA!

Koncert Karoliny Cygonek Band

2011-07-06
Aktualizowany 2011-07-08 09:05
 

W ramach cyklu imprez COOLTURALNA STARÓWKA odbędzie się kolejny koncert. Już w najbliższy piątek (8 lipca) o godz. 21.30 występ Karoliny Cygonek Band w Klubokawiarni STAROVKA.

Karolina Cygonek - wokal
       W roku 2007 i 2008 została uznana przez czytelników "Twój Blues" za najlepszą wokalistkę bluesową w Polsce. Wraz z zespołem występowała na najważniejszych imprezach bluesowych w kraju, w tym dwukrotnie na dużej scenie katowickiego Spodka na Festiwalu Rawa Blues, Jimiway Blues Festiwal w Ostrowie Wielkopolskim, Jesieni z Bluesem w Białymstoku, Olsztyńskich Nocach Bluesowych i wielu innych koncertach bluesowych. Śpiewa głównie kompozycje z własnym tekstem, zaaranżowane przez muzyków z zespołu oraz standardy rhythm and bluesowe, blues-rockowe i folkowe.
      
       Michał Raczyński – bas
       Doświadczony muzyk, kompozytor oraz autor tekstów. Sprawnie poruszający się w wielu stylach. Basista. Często sięga po gitarę akustyczną. Uczestniczy w różnorodnych projektach muzycznych. Grę na instrumencie rozpoczął w wieku 15 lat. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych warsztatów jazzowych w Puławach. Bardzo dobrze odnajduje się we współpracy z innymi muzykami. Pracował z formacjami muzycznymi, jazzowymi i heavymetalowymi, występując z nimi na festiwalach, w programach telewizyjnych oraz koncertach radiowych w Polsce i za granicą. Od 2009 r. współpracuje z Karoliną Cygonek i jazzowym zespołem „Zadyszka Ważki”.
      
       Jan Gałach – skrzypce
      
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W wieku 7 lat rozpoczął naukę w szkole muzycznej. W wieku 15 lat zaczął uczęszczać na warsztaty bluesowe organizowane w klubie Leśniczówka. Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach, ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. W 2007 i 2010 roku zajął I miejsce w ankiecie „Twojego Bluesa” w kategorii „instrumenty różne”. Od 2006 roku nieprzerwanie wygrywa ankietę ogólnopolskiego forum Okolice Bluesa w tej samej kategorii. Od 2002 r. organizator corocznego Koncertu Świątecznego i koncertów w ramach festiwalu Rawa Blues, które cieszą się wielkim powodzeniem. W latach 2006-2009 na stałe w składzie Martyny Jakubowicz. Pod koniec 2007 r. założył własną formację Osły, grającą mocny blues-rock, a trzy lata później zespół Jan Gałach Band, który w 2011 r. nagrał autorski album.
      

 


       Krzysztof Kwiatkowski – perkusja

       Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 13 lat. W swoim dorobku ma wiele osiągnięć w muzyce jazzowej oraz bardzo duże doświadczenie sceniczne. W 2008 r. ukończył Szkołę Jazzową w Warszawie u prof. Czesława Bartkowskiego. Znakomicie odnajduje się we współpracy z innymi muzykami. Uczestniczy w wielu różnorodnych projektach muzycznych. Współpracował z Teatrem Dramatycznym przy sztuce „Lulu na moście”, bierze udział w spektaklu „ Piosenki w Starym Kinie”. Jego fascynacje muzyczne kierują się w stronę jazzu nowoczesnego jak również fusion, funk, latin, pop, rock. Występował w telewizji, radiu oraz na wielu scenach w Polsce i za granicą.
      
       Wstęp 10 zł. Więcej informacji na stronie: www.starovka.pl.


       ------------------- Reklama ---------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej