UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Konferencja na zakończenie Roku Pionierów

 
Elbląg, Konferencja na zakończenie Roku Pionierów
Reklama

Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Elbląskie Towarzystwo Naukowe im. Jana Myliusa i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zapraszają do udziału w konferencji pt. „Powojenny Elbląg. Twórcy ówczesnej rzeczywistości”, która odbędzie się 5 grudnia (czwartek), o godz. 17 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

Konferencja, która odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej zwieńczy tegoroczne obchody Roku Pionierów. Pierwsi powojenni osadnicy Elbląga, którzy przyjechali tu w roku 1945 i w kolejnych latach nie tylko odbudowali miasto ze zniszczeń, ale tworzyli na nowo jego struktury administracyjno-gospodarcze. Nie było w mieście szkół, zakładów pracy, szpitali, sądów. O ludziach, którzy przyczynili się do podźwignięcia miasta z ruin i tworzyli jego społeczności opowiedzą m.in. twórcy haseł Elbląskiego Słownika Biograficznego. O codziennym życiu w powojennej rzeczywistości z pionierami i ich rodzinami porozmawia Juliusz Marek. Na koniec będzie można zobaczyć film „Przychodźcy” zrealizowany przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w ramach projektu „Nasze tutaj”.

 

Program konferencji:

Rozpoczęcie konferencji

Społeczne problemy miast „odzyskanych” na Pomorzu Gdańskim po II Wojnie Światowej –

dr Sylwia Bykowska

Idea Elbląskiego Słownika Biograficznego – prof. dr hab. Andrzej Groth

Elbląski Słownik Biograficzny – omówienia biogramów – dr Jerzy Domino, prof. dr hab. Andrzej Groth, Krzysztof Kwasucki, Daniel Lewandowski, dr Grażyna Nawrolska, Wiesława Rynkiewicz-Domino, Bolesław Szatrański, ks. prof. dr hab. Wojciech Zawadzki

Przerwa kawowa (15 min.)

Rozmowa z pionierami Elbląga i ich rodzinami – prowadzenie Juliusz Marek

Przychodźcy – projekcja filmu krótkometrażowego o elbląskich pionierach zrealizowanego w ramach projektu „Nasze tutaj”

 

Organizator: Elbląskie Towarzystwo Naukowe im. Jana Myliusa

Współorganizator: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida

Partnerzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Kwiaciarnia Awangardowa „Zielony gaj”

Miejsce konferencji: Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, ul. św. Ducha 3-7

 

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama