UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krakowski bard zagra i zaśpiewa w Bibliotece

Elbląg, Krakowski bard zagra i zaśpiewa w Bibliotece
(fot. nadesłane)

Biblioteka Elbląska zaprasza w sobotę (25 czerwca) o godz. 17 do Sali „U św. Ducha” na koncert poetycko-muzyczny „Teatr jednego Rapsoda” Janusza Grzesza.

Autor gości w Bibliotece Elbląskiej już po raz drugi. 25 czerwca zagra i zaśpiewa w towarzystwie Wacława Staronia (akompaniament) oraz Adama Woźnego (prowadzący).
       Występ, na który mamy zaszczyt zaprosić elblążan odbędzie się z okazji 40 - lecia ukończenia nauki przez naszego barda w Techniku Mechanicznym w Elblągu. Wstęp wolny.
      
       Janusz Grzesz doświadczenie sceniczne zdobywał w teatrze studenckim lat 70-tych ubiegłego wieku. W 1979 roku założył własny zespół - Teatr w Drodze. Występował samodzielnie lub z zespołem - jako bard i twórca wykonywanych utworów. Sięga do tekstów Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Cypriana K. Norwida, Stanisława Wyspiańskiego. W 1981 roku trafił do Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego, gdzie przeszedł najlepszą szkołę szczególnej sztuki oraz techniki aktorskiej. Niestety okoliczności stanu wojennego uniemożliwiały występy przed publicznością i w konsekwencji doprowadziły do samorozwiązania się zespołu. Wyjechał wówczas na dwa lata do Niemiec i występował w kameralnych, niewielkich salach, klubach, czy też prywatnych posiadłościach, jak i przed dużą widownią - od Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim poprzez Stuttgart, Kolonię po Hamburg. Koncertował także we Francji i Holandii, wszędzie śpiewając utwory do tekstów polskich poetów: Kochanowskiego, Słowackiego, Norwida. Ten rodzaj swoich utworów nazwał ballada kontemplacyjną. Po powrocie do Polski osiadł z dala od miejskiego zgiełku i zawiesił publiczną działalność artystyczną, by skupić się na pracy o charakterze studyjnym i warsztatowym. Latem 2005 roku wznowił występy przyjmując nazwę Teatr Jednego Rapsoda, który nazwą i charakterem nawiązuje do Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego oraz Teatru rapsodycznego Jerzego Kotlarczyka. Aktualnie Janusz Grzesz ma w programie kilkadziesiąt ballad i pieśni pogrupowanych tematycznie w autonomicznych przedstawieniach.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama