UWAGA!

Krużganek Movie przedstawia "Arka Pasożyta"

 
Elbląg, Krużganek Movie przedstawia "Arka Pasożyta"
(fot. nadesłana)

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Krużganek Movie, na którym pokazujemy filmy związane ze sztuką. Tym razem będzie to film Piotra Grdenia „Arka Pasożyta”. Projekcja odbędzie się 23 stycznia (w środę) o godz. 18. Wstęp 5 zł.

- Od czasu, kiedy Arek Pasożyt pojawił się w Elblągu na moje zaproszenie w ramach projektu „Przebudzenie”, minęło prawie 6 lat - wspomina Karina Dzieweczyńska z Galerii EL. - Było to wiosną 2013 roku, kiedy wspólnie (Arek i ja) szukaliśmy w Elblągu miejsca, gdzie miałby on realizować swój pomysł na „przebudzanie” elblążan, czyli zbudować DOM „z niczego”, zaczynając od rozbicia namiotu i zamieszkania w nim... Nikt z nas, nie przypuszczał wówczas, że Pasożyt zostanie w tym mieście na następnych kilka lat, i że lato 2013 roku dla wielu dzieciaków i dorosłych na skwerze, pomiędzy blokami przy ul. Władysława IV, będzie wyjątkowe. Lista osób, które zaangażowały się w prace przy „Domu” jest bardzo długa.
       - Mamy nadzieję, że projekcja filmu, który z tego działania zrealizował Piotr Grdeń, będzie okazją do ponownego spotkania się tych wszystkich osób, powspominania wydarzeń, których byliśmy świadkami i emocji, które nam w owym czasie towarzyszyły - zachęca Karina Dzieweczyńska.
       Po projekcji odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi - Arkiem Pasożytem, Anettą Szczepińską i Piotrem Grdeniem - rozmawiać będzie Karina Dzieweczyńska.
      
       Szczegóły na temat DOMU PASOŻYTA
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jestem bardzo ciekaw, jak elblążanie wspominają tamte działania z perspektywy kilku lat. Pamiętam ówczesne komentarze, że chatka brzydka a dzieciaki wokół niej tylko hałasują, ale nie da się ukryć, że właśnie dla dzieciaków i młodzieży to było super miejsce do zagospodarowania nadmiaru czasu i energii. Dziś nie ma brzydkiej chatki, nie ma "moderatora" podwórkowych zajęć, tylko elbląskie media regularnie donoszą, że znudzona młodzież dewastuje pobliski nowiutki plac zabaw Nivea :-/
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    ŁukaszKot(2019-01-21)
Reklama