UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Książka-album o ceramice z elbląskich wykopalisk

2011-06-01
Aktualizowany 2011-06-02 10:15
Elbląg, Książka o ceramice ze Starego Miasta z początkiem tygodnia przyjechała z drukarni. W czwartek zostanie oficjalnie zaprezentowana elblążanom.
Książka o ceramice ze Starego Miasta z początkiem tygodnia przyjechała z drukarni. W czwartek zostanie oficjalnie zaprezentowana elblążanom.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza w czwartek, 2 czerwca, na prezentację książki dr Mirosława Marcinkowskiego o wyrobach z fajansu pomorskiego, odnalezionych podczas badań archeologicznych na elbląskim Starym Mieście.

Mirosław Marcinkowski z elbląskiego muzeum obronił w ubiegłym roku w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego rozprawę doktorską „Fajans pomorski ze Starego Miasta w Elblągu”. Po udanej obronie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne dysponujące bazą zabytków archeologicznych opisanych w pracy, aplikowało do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o pomoc w wydaniu jej w formie książki z funduszy wspierania nauki. Wniosek został zaakceptowany, a prace wydawnicze ruszyły. Gotowa książka trafiła do Muzeum z początkiem tego tygodnia. Muzealnicy z kolei, chcąc jak najszybciej zaprezentować album elblążanom, zapraszają na czwartkową promocję albumu.
       – Jest to pierwsze w Polsce tak obszerne opracowanie, dotyczące lokalnych, pomorskich wytwórni fajansu – mówi dr Mirosław Marcinkowski. – Ze względu na to, że temat cieszy się sporym zainteresowaniem fachowców, wydanie tej pracy jako książki znacznie upowszechni wiedzę o ceramice na Pomorzu i elbląskich wykopaliskach w tym zakresie.
       Publikacja przygotowana została w kilkuset egzemplarzach, w formacie albumowym, z dużą liczbą ilustracji. Część nakładu trafi do archeologów i muzeów zajmujących się ceramiką, część zaś do wolnej sprzedaży. Pierwsza publiczna prezentacja książki odbędzie się w czwartek, 2 czerwca, o godz. 14 w budynku Gimnazjum, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym przy Bulwarze Zygmunta Augusta 11.
      
Tomek Gliniecki, Muzeum Archeologiczno-Historyczne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama