UWAGA!

Kto zostanie laureatem nagród prezydenta?

 
Elbląg, Laureaci nagród prezydenta otrzymują pamiątkowe statuetki
Laureaci nagród prezydenta otrzymują pamiątkowe statuetki (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

W najbliższą niedzielę (6 stycznia) poznamy laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2018. Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego prezydent Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta przyznane zostały w 1991 roku. Do tej pory wyróżnienie to otrzymało 209 laureatów indywidualnych i zbiorowych. W sobotę do tego zacnego grona dołączy kolejnych dziesięciu nagrodzonych, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne. Prezydent przyznał również nagrodę specjalną. Galę uświetni koncert Krystyny Prońko z zespołem.
       Pierwsza część niedzielnego Koncertu Noworocznego, podczas której wręczone zostaną Nagrody Prezydenta transmitowana będzie na żywo w telewizji Truso.tv (kanał 140 w sieci Vectra), na stronie internetowej Telewizji Truso oraz na profilu facebookowym Miasta Elbląg i Truso.tv. Początek transmisji o godz. 18.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

       Od redakcji:
- Dlaczego w tym roku nie można skorzystać z wejściówek na Koncert Noworoczny? Co roku była taka możliwość. Gdy zadzwoniłem do urzędu dowiedziałem się, że mogę wpisać się jedynie na listę rezerwową. To dla kogo jest ten koncert? Dla VIP-ów czy także dla zwykłych elblążan? - pyta nasz Czytelnik, który zadzwonił dzisiaj do naszej redakcji. 
       Zapytaliśmy o tę sprawę w urzędzie. - Z roku na rok liczba chętnych do obejrzenia koncertu rośnie. Mieszkańcy już kilka tygodni przed tym wydarzeniem wydzwaniają do departamentu kultury, prosząc o wpisanie ich na listę rezerwową, tworzą się długie kolejki chętnych. Po 3 stycznia urzędnicy obdzwaniają osoby, które otrzymują imienne zaproszenia na koncert, by upewnić się, czy na pewno będą. Pula niewykorzystanych zaproszeń też jest przekazywana do puli wejściówek. Ale i tak chętnych jest więcej niż miejsc - wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 
       Osobom, którym nie uda się pozyskać wejściówki, pozostaje obejrzenia transmisji z rozdania nagród, czyli z pierwszej części koncertu (szczegóły powyżej). Występ Krystyny Prońko nie będzie transmitowany. 
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może Pan Opaczewski albo inspektor Guzowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Wiaduktowy(2019-01-04)
 • Zamiast tych koncertów i wątpliwej jakości nagród dla kolesi można by za te pieniądze rondo na Piłsudskiego Konopnickiej wybudować Tak moim zdaniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Z i e l a r z (2019-01-04)
 • Startujący /dyrektorzy/ z listy KWW, którzy po zdobyciu mandatu do Rady Miasta "ochoczo" zrezygnowali na rzecz miej "rozpoznawalnych" pań z dorobkiem poniżej 150 głosów. Im się to należy bez dwóch zdań.
 • Boguś jest murowanym kandydatem.
 • he, he, he. .. .nagrody prezydenta, ha, ha, ha, ha. .. dla "wybitnych". .. .oj normalnie brzuch mnie boli ze śmiechu, doprowadzono do sytuacji groteskowo -tragikomicznej, chyba pójdę na ten spektakl, rzecz już nie do zobaczenia nigdzie indziej na świecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  RysiozKlanu(2019-01-04)
 • Dokładnie dyrektorką słupą się należy.
 • w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne zgłaszam dyrektorki szkół z Komitetu Wyborczego Pana Witka, Panie Witku niech Panu ręka nie zadrży i doceni te osoby i im wynagrodzi trud za wkład i rozwój itd, itd, itd, . ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  zgłaszacz(2019-01-04)
 • W kategorii gospodarka to jest dwóch pewniaków. Dyrektor EPWiK który wsadził na minę WW - i miasto tak czy siak musi znaleźć luźne 60~100 mln zł. A drugi pewniak to prezydent WW - o ile sobie może przyznać nagrodę - za skuteczny nadzór nad EPWiK - no i nietuzinkowe rozwiązanie problemu ciepła w 2020 r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  hamulcowy(2019-01-04)
 • Dla prezesa Olimpii, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie destrukcji drużyny i klubu.
 • Obstawiam na 100% że będą ci wszyscy /patrz: dyrektorzy szkół/, którzy kandydowali do rady a później zrezygnowali w tym dyrektor Hanna Sz. ze szkoły sportowej przy stadionie Olimpii - to pewniaczka/.
 • medale, koncerty, imprezy...a na rondo brak kasy, nie ma i już, przeżarte wszystko, to jest wszystko tragiczne,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Układ(2019-01-04)
 • poziom komentujących, jak zawsze wybitny
Reklama