UWAGA!

"Las". Fotograficzna wystawa w muszli koncertowej

 Elbląg, Dominik Żyłowski, autor wystawy "Las"
Dominik Żyłowski, autor wystawy "Las" (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają 29 sierpnia o godz. 15 do muszli koncertowej w Bażantarni na wernisaż wystawy fotografii Dominika Żyłowskiego pt. „Las”.

Dzięki głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, muszla koncertowa wkrótce przejdzie remont. Zanim jednak do tego dojdzie, zapraszamy elblążan i turystów na wystawę fotografii w jej, na co dzień niedostępnych, przestrzeniach.

Wystawa składająca się z trzydziestu zdjęć prezentuje zarówno "klasyczne", statyczne fotografie krajobrazu, jak i impresje na temat żywej, rozedrganej gry świateł i cieni oraz nieco symboliczne obrazy mówiące o relacji między przyrodą i człowiekiem. Choć jednocześnie “elementu ludzkiego” jest tu jak na lekarstwo i obecny jest on dyskretnie i raczej w niedopowiedzeniach niż wprost. Przede wszystkim jednak tytułowy las potraktowany został jako przestrzeń o interesujących właściwościach formalnych, dająca szerokie pole do zabawy fotografią.

Wystawa organizowana jest ramach XXIII Letniego Salonu Muzycznego „Bażantarnia 2020”, odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Z przyczyn organizacyjnych wystawa będzie czynna 29 sierpnia w godzinach od 15.00 do 18.00.

  Elbląg, "Las". Fotograficzna wystawa w muszli koncertowej
Fot. Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

 

Dominik Żyłowski (1975) - autor indywidualnych wystaw “Oberland. Nie ma takiego miejsca” i “Żuławy”, współautor projektu “Elbląskie formy przestrzenne w fotografii”, prezentowanego m.in. w czeskiej Ostrawie na festiwalu Archikultura 2013; uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. W roku 2013 uhonorowany wyróżnieniem w konkursie Szkoły Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej oraz Nagrodą Rady Programowej Centrum Sztuki Galeria EL podczas jubileuszowego, 30 Salonu Elbląskiego w roku 2019.

 

Organizatorzy: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu,

Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Cleaner;

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso oraz RMF Classic - współpraca redakcyjna

 

Wstęp wolny.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama