UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lekcje o pionierach Elbląga

Elbląg, Lekcje o pionierach Elbląga

Skąd jestem i czym jest dla mnie miasto Elbląg? Młodzi elblążanie będą mieli pretekst, żeby zastanowić się nad odpowiedziami na te pytania. W Roku Pionierów Elbląga, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na bezpłatne lekcje o pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. Do udziału mogą zgłaszać się chętne klasy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

14 listopada (czwartek) w Kinie Światowid odbędą się lekcje pokazowe o pionierach Elbląga. Zajęcia poprowadzi dr Tomasz Gliniecki –  historyk, pedagog i dziennikarz. Lekcję rozpocznie krótkometrażowy film, na który złożą się opowieści pionierów.

- Młodzi będą mieli okazję, żeby poznać historie, które są częścią ich własnej tożsamości – zapowiadają organizatorzy lekcji. - Mamy nadzieję, że te zajęcia sprowokują ich do poszukiwań odpowiedzi na pytanie: jak to się stało, że mieszkam w Elblągu?

Do udziału w lekcjach CSE „Światowid” zaprasza szczególnie tych nauczycieli, którzy planują przeprowadzić zajęcia o pionierach.

Plan lekcji pokazowych o pionierach Elbląga
       Termin: 14 listopada (czwartek)
       Godz. 9:00 – szkoły podstawowe (klasy IV – VIII)
       Godz. 11:00 – szkoły ponadpodstawowe

Dodatkowo w drugiej połowie listopada do elbląskich szkół trafią scenariusze lekcji oraz pomoce dydaktyczne (m.in. krótkometrażowy film dokumentalny) do realizacji zajęć o pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. Scenariusze przewidziane są do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych. Mogą zostać wykorzystane na lekcjach języka polskiego, historii, WOS-u lub na godzinach wychowawczych.

- Już teraz zachęcam Państwa do zaplanowania i przeprowadzenia w swoich klasach lekcji na podstawie tych materiałów – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

Zgłoszenia do udziału nauczycieli wraz z klasami są przyjmowane pod adresem: marketing@swiatowid.elblag.pl. W tytule maila zgłoszeniowego należy wpisać: Zgłoszenie na lekcję o Pionierach Elbląga, a w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu nauczyciela zgłaszającego, nazwę placówki, klasę i ilość zgłaszanych uczniów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 55 611 20 68.

Lekcje o Pionierach Elbląga są częścią projektu „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama