UWAGA!

Leśny koncert z dedykacją

 Elbląg, Robert Furs, podczas koncertu w Bażantarni,
Robert Furs, podczas koncertu w Bażantarni, fot. Michał Skroboszewski

Trzeci koncert Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2020 organizatorzy zadedykowali lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom i sanitariuszom, jako podziękowanie za ich pracę w czasie pandemii koronawirusa. Na scenie wystąpił akordeonista Robert Furs. Zobacz zdjęcia.

Elektryczny kaloryfer to tytuł trzeciego spotkania XXIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2020, który odbył się w niedzielę, 19 lipca. Tym razem w roli głównej wystąpił akordeonista Robert Furs. Koncert był też promocją jego najnowszej płyty Electric radiator. - Akordeon to instrument, który karierę rozpoczął dość niedawno, bo w dziewiętnastym wieku, od tej pory ciągle się rozwija. Ten, z którym dzisiaj przed państwem wystąpię, jest mocno zdobiony i przeznaczony do grania przede wszystkim muzyki rozrywkowej - mówił tuż przed koncertem Robert Furs.

Tego popołudnia w Bażantarni rozbrzmiała muzyka francuska i improwizowana, a także jazz. Nie zabrakło oczywiście tanga. Robert Furs zagrał również własne kompozycje z najnowszej płyty Electric radiator. - Płyta jest nowoczesnym spojrzeniem na akordeon - podkreślił artysta.

Robert Furs, to wirtuoz akordeonu, pianista, dyrygent. Ukończył studia mistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury i Edukacji Muzycznej oraz studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym, specjalizacja akordeon w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej. Jako akordeonista koncertuje solowo i w zespołach kameralnych. Jest popularyzatorem akordeonu, jako instrumentu solowego w Polsce i za granicą. W 2016 roku w dowód uznania jego talentu Elbląskie Towarzystwo Kulturalne przyznało mu Stypendium Artystyczne Promocje. Artysta jest również dwukrotnym laureatem stypendium kulturalnego przyznanego mu przez prezydenta Elbląga w roku 2016 i 2019. Znaczącą pozycją w jego dorobku artystycznym jest pierwsza solowa płyta Furs Acco, na której prezentuje akordeon, jako instrument wysoce artystyczny i całkowicie samodzielny. Artysta zawarł w niej wszystkie swoje dotychczasowe doświadczenia muzyczne. Organizatorami XXIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2020 są Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Patronem medialnym XXIII Letniego Salonu Muzycznego

 jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Redaktorku - znasz taki zawód jak diagnosta laboratoryjny? Jak już wymieniasz zawody medyczne to wszystkie. ..
  • A co za tydzień ?
  • Diagnosta Laboratoryjny to nie zawód medyczny, nie dla Was był ten koncert tylko dla środowiska medycznego. ..
  • @mariusz741014 - Nawet nie wiesz jak krzywdzaca jest twoja wypowiedź. Proponuję żebyś sam założył te wszystkie fartuchy i kondomy, przylbice, gogle i maseczki i zamknął się laboratorium z niebezpiecznym materiałem biologicznym na 12 h. Szkoda wogóle to komentować. A dumny redaktorek nie potrafi uzupełnić tekstu. Malutkie to.
  • Koncert był dedykowany absolutnie wszystkim osobom związanym z walką z koronawirusem - też tym nie wymienionym, bo trudno jest ze sceny czy w artykule wymieniać absolutnie wszystkich. Byli to też pracownicy SANEPIDU czy osoby zajmujące się np. utrzymaniem czystości, żywieniem ale też i policja straż miejska czy nawet pożarna. Chcieliśmy podziękować a nie wywoływać dyskusję, który zawód został pominięty. Organizatorzy
Reklama