UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ludzki głos to najpiękniejszy instrument

 
Elbląg, Marta Drózda - Kuklkowska już od 10 lat dyryguje Cantatą
Marta Drózda - Kuklkowska już od 10 lat dyryguje Cantatą (fot.Anna Dembińska)

10 lat temu przecięły się artystyczne drogi elbląskiego chóru Cantata i jego dyrygentki Marty Drózdy – Kulkowskiej. Ta rocznica stała się pretekstem do koncertu, który odbył się w Galerii EL. Nie zabrakło największych hitów elbląskiego chóru: „Requiem d-moll” Mozarta i Dies Irae.Zobacz zdjęcia.

Marta Drózda - Kulkowska jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku muzykologia. W 2006 r. ukończyła Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
       - Podczas studiów w Lublinie była możliwość zrobienia specjalizacji z dyrygentury chóralnej. Spróbowałam... i zakochałam się w muzyce chóralnej – mówiła Marta Drózda – Kulkowska dyrygent Cantaty. - Głos ludzi jest najpiękniejszym instrumentem świata.
       Potem były kolejne studia, kolejne projekty artystyczne. W 2008 r. elbląskich chór Cantata połączył się z młodzieżowym chórem „Bel Canto”, którego Marta Drózda – Kulkowska była dyrygentką. I tak zaczął się trwający już dekadę związek, którego efektem są liczne nagrody na festiwalach i konkursach.
       - To wynik bardzo ciężkiej pracy, ogromnym zaangażowaniem zarówno moim jak i chórzystów. To jest wiele godzin spędzonych na warsztatach, własnej pracy np. nad emisją głosu – mówiła Marta Drózda – Kulkowska.
       Efekty wspólnej pracy przyszły już po kilku latach: choćby Złoty Dyplom na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku w 2017 r., czy Srebrny Dyplom na 29 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi. A mówimy tu tylko o ostatnich latach.
       Ostatni rok Cantata spędziła na przygotowaniu chyba największego hitu: Requiem d- moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Tego utworu nie mogło zabraknąć na dzisiejszym koncercie. Publiczność mogła wysłuchać także m.in. „Dies irae”, „O Jesu Christe” Jacqueta de Berchem czy „Modlitwę o pokój” Norberta Blachy.
       - Przyszły rok przeznaczymy na pokazanie się na konkursach i festiwalach – dyrygentka Cantaty zdradziła plany chóru.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama