UWAGA!

Łukiewska i Kroplewski

 Elbląg, Dyrektor Galerii Zbyszek Opalewski
Dyrektor Galerii Zbyszek Opalewski (fot. Damian Matwiejczyk).

Galeria El zaprasza na wernisaż wystaw Ewy Łukiewskiej i Benedykta Kroplewskiego. Te wystawy Galeria otwiera wyjątkowo w środę, czyli dzisiaj, 17 maja o godz. 18.

Ewa Łukiewska zatytułowała swoją wystawę „Sztuka włókna - pejzaż pamięci”. Artystka zajmuje się tkaniną artystyczną, realizacjami z papieru czerpanego i malarstwem. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuki Plastycznych. Dyplom magistra sztuki otrzymała w 1981 r. z tkaniny w pracowni prof. Józefy Wnukowej.
     Na wystawie zaprezentowane będą jej prace z papieru czerpanego wykonane z pulpy celulozowej i roślinnej oraz tkanina. Jak mówi Ewa Łukiewska, tworzenie realizacji z papieru czerpanego jest pasmem eksperymentów, gdyż efekt końcowy jest w pewnym stopniu nieprzewidywalny i zaskakujący.
     Z kolei Benedykt Kroplewski pokaże w Galerii EL swoje malarstwo. Jest to artysta pochodzący z Malborka, znany elblążanom m.in. z udziału w Salonach Elbląskich. Kroplewski ukończył studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni prof. Adama Harasa. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Brał udział w wielu wystawach i plenerach w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech, Włoszech, USA, Szwecji, Litwie, Rosji i na Łotwie. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w konkursach malarskich okręgowych (Salon Elbląski) i ogólnopolskich (Triennale Martwej Natury - Sieradz, Biennale Małych Form Malarskich - Toruń, Małe Formy - Bytom).
     Materiał Marty Hajkowicz:
     
BUK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama