UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzynarodowa wymiana doświadczeń w Światowidzie

Elbląg, Międzynarodowa wymiana doświadczeń w Światowidzie

Edukatorzy z Elbląga i z regionu przez najbliższych kilka dni będą uczyli się aktywizowania seniorów. Swoim doświadczeniem w tym zakresie podzieli się stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii. Z kolei seniorzy wezmą udział w warsztatach fotograficznych przeprowadzonych przez hiszpańskich instruktorów.

W dniach 23 - 26 września Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie gościć hiszpańskich edukatorów specjalizujących się w motywowaniu seniorów do aktywności. W planach są dwa spotkania warsztatowe. Jedno adresowane do kadry (edukatorów, instruktorów, animatorów), pracującej na rzecz seniorów, drugie do samych seniorów.

Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, którego liderem jest CSE „Światowid” w Elblągu. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów — Hiszpanii, Włoch i Niemiec.

- W ciągu trzech dni szkolenia, nasi partnerzy z Hiszpanii podzielą się swoją wiedzą z zakresu wolontariatu senioralnego, projektowania działań angażujących seniorów i motywowania ich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Z kolei 26 września w CSE „Światowid” stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii przeprowadzi warsztaty dla seniorów. - Uczestnicy spotkania nauczą się między innymi wykonywania fotografii w zależności od rodzaju przedmiotu i dowiedzą się, jak „czytać światło” w zależności od pory dnia – zapowiadają koordynatorzy projektu.

„Elbląscy edukatorzy dla seniorów” to projekt, który podniesie kompetencje i wiedzę animatorów, umożliwi im pracę w międzynarodowym zespole oraz pozwoli im poznać nowe trendy w edukacji senioralnej. Skorzystają na tym przede wszystkim seniorzy, także ci z Elbląga i regionu.

Partnerzy: Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible – Hiszpania, EURO-NET – Włochy, International Exchanges Berlin Molinari & Benedetti GbR – Niemcy.
      
       

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama