UWAGA!

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Elbląg, Międzynarodowy Dzień Muzeów
(fot. MW)

W 1977 r. Międzynarodowa Rada Muzeów (ICOM), działająca przy UNESCO i posiadająca Komitety Narodowe w poszczególnych krajach, ogłosiła 18 maja Międzynarodowym Dniem Muzeów. Zobacz fotoreportaż z sobotniej nocy w elbląskim Muzeum.

Dzień ten ma być okazją do refleksji nad rolą muzeów we współczesnym świecie, nazwanym przez Herberta Mc Luhana globalną wioską, w którym rozwój nowych technologii, szybki przepływ informacji i komunikacji zaciera granice, unifikuje społeczeństwo i pozbawia indywidualności jednostki. W muzeach wciąż znaleźć można to, co różni narody - to jest ich dorobek kulturowy, będący świadectwem odrębności i bogactwa.
     Zgodnie z definicją ICOM, muzea „są instytucjami, które wykonują badania nad świadectwami materialnymi człowieka i jego otoczenia, pozyskują je, przechowują i udostępniają”. Zgodnie z tą ideą stara się również działać elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne, które coraz częściej otwiera swe podwoje, oferując zarówno turystom jak i mieszkańcom poza zwiedzaniem także dodatkowe atrakcje w postaci kiermaszów staroci, prelekcji, występów artystycznych, festynów itp.
     Tak jak każdego roku, nasze Muzeum zaprosiło „na noc w muzeum” w sobotę od godziny 20. Oprócz zwiedzania, gwarantując też inne atrakcje...
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama