UWAGA!

Mikromusic w Mjazzdze

 
Elbląg, Mikromusic w Mjazzdze

Tego zespołu można było od dawna posłuchać w radio, z płyty czy zobaczyć na festiwalu. Po raz pierwszy nadarza się okazja, by posłuchać i zobaczyć ich na żywo w Elblągu. Już 15 lutego w elbląskiej Mjazzdze wystąpi zespół Mikromusic.

Mikromusic to grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą, koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.
       Na swoim koncie maja pięć płyt, w tym DVD koncertowe. Na debiutanckim krążku z 2006 roku „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński i akordeonista Piotr Dziubek. W 2008 roku ukazał się drugi album zespołu „Sennik”. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii. Jesienią 2010 roku pojawiła się w sklepach trzecia płyta zespołu zatytułowana „Sova”, uznawana za najbardziej spójny i energetyczny album zespołu, za którą zespół otrzymał nagrodę „Warto”, przyznawana co roku przez „Gazetę Wyborczą”. W 2012 roku zespół świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji fani mogli posłuchać i obejrzeć koncert zespołu na płycie DVD „Mikromusic w eterze.” Na początku 2013 r. światło dzienne ujrzał piąty krążek zespołu „Piękny koniec”, zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów.
       Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikroklimat, budując szczególną więź z publicznością. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik” i „Oczko”. Zespół ma również na swoim koncie nominację do „Camerimage” za teledysk do piosenki „thank God I'm a Woman”, nominowanej obok takich wykonawców, jak Depeche Mode i Coldplay. Zespół napisał muzykę do czesko-słowackiej produkcji kinowej „Kondent” oraz do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” do słów Brzechwy dla Teatru Muzycznego „Capitol”.
       Liderka zespołu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało wieloma featuringami u zagranicznych artystów, między innymi u Pascala Bideau zaśpiewała w muzyce do filmu „Grown ups”, w piosence „From women to women” na płycie Tor Cesay wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii, a także u Soe Loisou, australijskiej producentki. W Polsce znana jest ze współpracy miedzy innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, Jankiem Młynarskim i L.U.C-iem.
       „Mikromusic” to: Natalia Grosiak – śpiew, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – bas, Robert Jarmużek – fortepian, Adam Lepka – trąbka, instrumenty perkusyjne, Łukasz Sobolak – perkusja.
       Koncert 15 lutego o godz. 20.15.
       Organizacja: SK Co Jest? oraz klub Mjazzga we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblągu.
      
      
Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama