UWAGA!

Mistrzowie folku zagrają w Elblągu

 Elbląg, Mistrzowie folku zagrają w Elblągu
fot. nadesłana

Zespół Vołosi wyznacza na polskiej scenie muzycznej zupełnie nową jakość. Ta improwizująca grupa swoje niezwykłe brzmienie zawdzięcza współpracy muzyków klasycznych z ludowymi. Efekt końcowy nie mieści się jednak w kategorii popularnej muzyki folk. Jest on znacznie bliższy chopinowskiej idei nadania muzyce tradycyjnej znamion sztuki wysokiej. Przyjdź, zobacz i posłuchaj niepowtarzalnego koncertu grupy Vołosi oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Maestro Marka Mosia, już 6 września w CS Galerii EL!

Vołosi to jeden z najlepszych, polskich zespołów ludowych. Potwierdzają to najwyższe laury na prawie wszystkich polskich konkursach i festiwalach muzyki etnicznej. Za swą działalność na rzecz popularyzacji folkloru Jan Kaczmarzyk (altówka/gajdy) został uhonorowany prestiżową nagrodą Oskara Kolberga. Zespół zdobył również Grand Prix, nagrodę im. Czesława Niemena oraz nagrodę publiczności „Burza Braw” na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Vołosi z koncertami odwiedzili już większość krajów Europy, byli w Indiach, Nepalu czy Gruzji. Dzielili scenę z artystami z najróżniejszych muzycznych bajek. Występowali m.in. z pianistą Januszem Olejniczakiem, z Mamadou Dioufem i tybetańskimi mnichami. Koncerty zespołu są zawsze gorąco przyjmowane przez publiczność. Jest w ich grze spontaniczna ekspresja, słowiańska, romantyczna tęsknota za pięknem i gorąca, bałkańska żywiołowość.
      
       „Vołosi i Elbląska Orkiestra Kameralna – wulkan muzycznej energii!” – 6 września, godz. 19, CS Galeria EL. Bilety: 25 zł (młodzież), 35 zł (normalny) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8-16, wt., czw. 8-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Elbląska Orkiestra Kameralna

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama