UWAGA!

Mjazzgig

2011-06-08
Aktualizowany 2011-06-13 13:00
Mjazzgig

Już w najbliższy poniedziałek (13 czerwca) o godz. 20 w klubie Mjazzga rozpoczynamy cykl imprez pod hasłem Mjazzgig.

Mjazzgigi będą miały formę jam sessions z dominacją muzyki jazzowej, ale nie tylko. Zapraszamy wszystkich muzykujących instrumentalistów i wokalistów by dołączyli do wspólnego tworzenia muzyki i fantastycznego spędzania czasu, a wszystkich wielbicieli muzyki na żywo do odwiedzania klubu i aktywnego wyrażania emocji podczas mjazzgigów oraz komentowania po ich zakończeniu. Mamy nadzieję stworzyć cykliczną formułę, która pozwoli integrować środowisko muzyków i odbiorców. Specyficzna  atmosfera sprawia, że każdy może odreagować miałkość i rutynę przy zabawnych, inspirujących, kojących lub pobudzających dźwiękach. Na scenę zapraszani będą zawsze muzycy tworzący podstawę zespołu (sekcja rytmiczna, instrument harmoniczny) do których dołączyć będzie mógłkażdy, kto wie jak się obchodzić z instrumentem czy strunami głosowymi.
      
       W poniedziałek na scenie pojawią się między innymi:
       Bogumił "Boogie" Romanowski - jeden z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia. Elblążanin, aktualnie kończy studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie perkusji dr. Piotra Biskupskiego. Laureat I miejsca z zespołem Switch On Quintet w Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w SiĆfok na Węgrzech w 2008 roku. Wystąpił solowo na festiwalu Crossdrumming 2008. Gra z jazzową czołówką w kraju. Jest również członkiem zespołu znanego wokalisty, hiphopowca oraz twórcy muzyki R & B „Mrozu”.
      
       Tomek Przyborowicz
- basista, muzyk sesyjny. Student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Związany na stałe z No Limits, Łyczacza, Mietek Blues Band, Keepin' Tradition Jazz Quartet, oraz niezależną inicjatywą artystyczną Off & Bach, Capellą Gedanensis, zespołami Groovekojad, HA-DWA-O!, Ziętek Band, Made in Heaven, Hevelius Brass i wieloma artystami solowym.
      
       Marcin Gawdzis – czołowy polski trębacz jazzowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1993 r. zajął pierwsze miejsce oraz otrzymał wyróżnienie indywidualne w konkursie Jazz Juniors. W 1994 r. zajął 4 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Rozpoczął współpracę z artystami muzyki pop, jako instrumentalista sesyjny (Kayah, F.N.S, Atrakcyjny Kazimierz, Nocna Zmiana Bluesa, K. Krawczyk, M. Lubomskim, I. Dudek). Praca sesyjna utrwalona jest na nagraniach wielu artystów jazzowych i popowych ( Kayah „Kamień”, Reni Jusis „Zakręcona”, Natalia Kukulska „Tyle słońca”, Atrakcyjny Kazimierz „Przychodził nocą”). Obecnie gra w zespole Krystyny Stańko, Bogdana Hołownia oraz w big – bandzie J. Eljasza. W lipcu ukaże się płyta, którą nagrał z elbląskim zespołem SJS. Od 2003 r. jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
      
       Bartek Krzywda – pianista, kompozytor, producent. Założyciel elbląskiej grupy jazzowej SJS, której płyta ukaże się w lipcu. W nagraniach prócz znanych elblążan (Gawdzis, Zuehlke, Olewniczak) wzięła udział trójmiejska sekcja rytmiczna (Sycz & Macek) oraz Przemek Dyakowski, Jarek Śmietana oraz Jerry Goodman.
      
       Na pierwszą sesję zaproszeni są muzycy elbląscy i trójmiejscy. Przewidziane są też atrakcje zarówno na scenie jak i za barem. Kto chce dowiedzieć się więcej powinien odwiedzić Mjazzgę w poniedziałek, a potem towarzyszyć będzie nam już podczas wszystkich kolejnych Mjazzgigów! Już nie ma po co mówić "nie lubię poniedziałków". Chcemy tę frazę zamienić na "nie mogę się doczekać poniedziałku!". Wstęp wolny za okazaniem sporego uśmiechu ;) Więcej informacji na stronie www.mjazzga.pl.
      
-------------------- Reklama ----------------------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej