UWAGA!

Mocne granie w Mjazzdze

  Elbląg, Zespół Materia,
Zespół Materia, fot. nadesłana

21 sierpnia (wtorek) o godz. 20.15, w ramach trasy koncertowej Faces of Rage Tour, w klubie Mjazzga zagrają dwa zespoły: Nothern Plague oraz Materia. Będzie to okazja do konfrontacji z ciężkimi odmianami rocka i metalu.

Materia to żywioł. Esencja tego, co najlepsze w nowoczesnym metalu sprzężona z brutalnością i ciężarem klasycznych odmian ciężkiego grania. Połamane riffy, zróżnicowane tempa i przenikający wokal rozciągnięty pomiędzy melodyjnym zaśpiewem, przez wysoki, po niski, głęboki growl. Twórczość zespołu to połączenie djentowych, progresywnych ambicji muzyków z naturalnym, garażowym, mocnym, metalowym brzmieniem. Muzyka Materii przesiąknięta jest emocjami silnie oddziałującymi na każdego słuchacza.
       Zespół istnieje od 2007 r. W ciągu czteroletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważniejszych zalicza się występ na dużej scenie Przystanku Woodstock 2011 oraz koncert na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 obok takich sław, jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax. Zespół zagrał także na małej scenie 30. Jubileuszowego Festiwalu w Jarocinie w 2010 r.
       W 2011 r. Materia weszła do warszawskiego studia Izabelin, by pod okiem Andrzeja Puczyńskiego nagrać profesjonalny album długogrający. Przez cały czas zespół bardzo intensywnie koncertuje.
       Skład: Michał Mihu Piesiak – wokal, gitara basowa; Tadeusz `TeDe` Piesiak – gitara elektryczna, wokal; Adrian Adi Dubiński – gitara elektryczna; Kuba Marcia Marciniak – perkusja.

 


      
       Zespół Northern Plague powstał z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Fenrisa oraz pochodzącego z Ukrainy perkusisty Saryona w lipcu 2009 r. Po kilku miesiącach prób nastąpiło ustabilizowanie składu, a do grona muzyków dołączył Janus oraz Ghorakh. Rozpoczęte wówczas intensywne prace nad materiałem, zaowocowały powstaniem EP „Blizzard of the North”, którego rejestracja, miks i mastering odbyły się w białostockim Studiu Hertz (Vader, Decapitated, HATE, Vesania, Behemoth). Po prawie dwóch latach współpracy Saryon postanowił opuścić szeregi Northern Plague a na jego miejscu pojawił się ambitny, uzdolniony i doświadczony perkusista Damyen. Obecnie zespół skupia się na intensywnej promocji pierwszego, wydanego niezależnie krążka, który zebrał niezwykle pozytywne recenzje w kraju i za granicą. Northern Plague miało już przyjemność dzielić scenę m. in. z zespołami Lost Soul, Pandemonium, Azarath, Neuropathia, a także zdobywać doświadczenie koncertując w największych polskich miastach.
      
       Bilety na koncert można nabywać jak zwykle w klubie, w cenie 10 zł przedsprzedaż oraz 15 zł w dniu koncertu. Zapraszamy.
      
       Więcej o koncertach na www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga.
      

Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama