UWAGA!

Muzealna przygoda z plastyką

Elbląg, Muzealna przygoda z plastyką

Elbląskie Muzeum zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pt. „Moja Przygoda w Muzeum”. Prace należy przesyłać (lub składać osobiście) na adres Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Bulwar Zygmunta Augusta 11, w terminie do dnia 31 maja.

Konkurs organizowany jest już od 1990 roku przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jego celem jest pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych różnego typu, o ich rodowodzie, a także o wartościach naukowych, historycznych i artystycznych.
     W „Mojej Przygodzie w Muzeum” mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat. Zainspirowani wizytą w muzeum przygotowują w ramach lekcji szkolnych bądź na zajęciach w placówkach wychowawczych lub artystycznych, prace wykonane w dowolnej technice plastycznej.
     Przedmiotem zainteresowania uczestników konkursu mogą być muzea sztuki, historyczne, archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, techniki, rzemiosła a także oddziały muzeów okręgowych oraz muzea regionalne, z wyjątkiem muzeów martyrologicznych.
     Rokrocznie dzieła młodych twórców zaskakują nowatorskim podejściem do tematu, niezwykłą kolorystyką, ekspresją wyrazu, co sprawia, że temat przygody w Muzeum jest za każdym razem inaczej „plastycznie opowiedziany”.
     Konkursowi "Moja Przygoda w Muzeum" od 2002 roku towarzyszy konferencja i warsztaty plastyczne dla nauczycieli, opiekunów plastycznych i pracowników muzeów, współpracujących przy eliminacjach wstępnych Konkursu.
     W ubiegłym roku do Muzeum Okręgowego w Toruniu przysłanych zostało 2200 prac, w tym 500 prac z zagranicy: Bułgarii, Łotwy, Niemiec, Słowacji i Turcji. Wśród laureatów, oprócz uczniów polskich, znaleźli się także uczestnicy z Bułgarii, Słowacji i Turcji.
     W tym roku organizacją regionalnych eliminacji konkursu (na terenie Elbląga i okolic) podjęło się Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Elbląska placówka zbierze prace, autorom najlepszych (wybranych przez muzealne jury) wręczy nagrody i nagrodzone prace prześle do międzynarodowego etapu konkursu organizowanego w Toruniu.
     Prace należy przesyłać (lub składać osobiście) na adres Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Bulwar Zygmunta Augusta 11, w terminie do dnia 31 maja 2008 r.
     Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.muzeum.elblag.pl
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama