UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyczna siła tkwi w kwartecie, czyli „Cup of Time” w Elblągu

 
Elbląg, Muzyczna siła tkwi w kwartecie, czyli „Cup of Time” w Elblągu
fot. nadesłana

Energia? Mogłyby im jej pozazdrościć największe wulkany. Wszechstronność? Choć wierni jazzowi, o klasycznych akordach mogliby mówić godzinami (i to robią!), a muzyka filmowa nie ma przed nimi tajemnic. Wyobraźnia? Nieograniczona i kreatywna, jak mało która w świecie artystycznym. „Cup of Time” – kwartet, który zaraża melomanów tylko optymizmem – wystąpi już 6 października w Ratuszu Staromiejskim. Pod batutą Jarosława Praszczałka i w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Co można powiedzieć o muzykach „Cup of Time”? Wszystko, ale nie to, że grozi z nimi nuda. Ryszard Borowski? Gdy trzeba, gra muzykę dawną, gdy trzeba, pisze „jazzujące” aranżacje dla radia, telewizji i teatru. Krzysztof Lenczowski? Każdym koncertem z Atom String Quartet udowadnia, że siła smyczkowego kwartetu może równać się sile orkiestry symfonicznej. Agnieszka Cypryk i Rafał Grząka? W sali akademickiej czują się równie dobrze, co w sali koncertowej, o czym przekonują się kolejne roczniki studentów.

W ramach koncertu muzycy zaprezentują „Pejzaż polski”. Pejzaż, bo oparty na mieszance muzyki klasycznej, jazzu, improwizacji i „world music”. Polski, bo nawiązujący do tańców narodowych oraz poświęcony twórczości największych kompozytorów znad Wisły, takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski czy Zbigniew Namysłowski. Tę twórczość Krzysztof Lenczowski i Ryszard Borowski zaaranżowali na skrzypce, flet, akordeon, wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową. Efekt? Poznamy go w październikowy wieczór…

 

06.10.2019, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

Wykonawcy:

Agnieszka Cypryk - skrzypce  

Rafał Grząka - akordeon 

Ryszard Borowski - flet 

Krzysztof Lenczowski – wiolonczela 

Jarosław Praszczałek - dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

Utwory polskich kompozytorów (m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego) w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego i Krzysztofa Lenczowskiego na skrzypce, flet, akordeon, wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową.

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy); karnet 70 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)

Karnet zachowuje ważność na dwa październikowe koncerty, 06.10.2019 i 18.10.2019.

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

Patronem medialnym EOK jest Elbląska GAzeta Internetowa portEl.pl


       

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama