UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyka Mozarta według EOK

 
Elbląg, Muzyka Mozarta według EOK
fot. nadesłana

Koncert z twórczością Mozarta to uczta dla każdego melomana. A gdyby taka uczta trwała nie kilkadziesiąt minut, a kilkadziesiąt godzin? Dbają o to organizatorzy Festiwalu Mozartowskiego – jedynego na świecie, który prezentuje całościowy dorobek wiedeńskiego klasyka. Każda nuta Festiwalu potwierdza jego geniusz i nie inaczej było podczas koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

W ramach Festiwalu elbląscy kameraliści wystąpili w towarzystwie znakomitego smyczkowego duetu – Marcina Zdunika i Karoliny Nowotczyńskiej, zaś nad przebiegiem występu czuwał maestro Marek Moś. Pod jego kierunkiem muzycy wydobyli spod smyczków prawdziwe skarby mozartowskiego dziedzictwa. W repertuarze znalazła się m.in. Symfonia koncertująca Es-dur KV 364, o której wartości nie trzeba nikogo przekonywać. Wiliama Primrosa Symfonia skłoniła nawet do porzucenia skrzypiec na rzecz altówki…
       Z instrumentów popłynęły też dźwięki Divertimento F-dur KV 138, którego kunsztowność i wyrafinowanie idzie w parze z muzycznym dowcipem. Z kolei Adagio i fuga c-moll KV 546 to świadectwo pracowitości Mozarta – utwór powstał na przestrzeni 10 dni, wraz z trzema innymi kompozycjami. Artyści zaproponowali melomanom także Symfonię smyczkową nr 12 g-moll Feliksa Mendelssohna, która zagościła w ich repertuarze podczas niedawnego koncertu z Thomasem Kalbem.
       Reakcja publiczności? Kilkuminutowe owacje, a już dziś wieczorem EOK uświetni 11. Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach.
      
      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama