UWAGA!

Muzyka na wzgórzu

We Fromborku trwa 38. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W najbliższą niedzielę, w czasie drugiego festiwalowego koncertu, wystąpi Andrzej Chorosiński.

Profesor Andrzej Chorosiński należy do najbardziej znanych polskich muzyków. Ma na swoim koncie ponad 20 płyt analogowych i cyfrowych. Dwa lata temu kompakt z jego nagraniem z bazyliki w Licheniu zdobył tytuł podwójnej platynowej płyty. Artysta jest nie tylko wybitnym wykonawcą, ale także kompozytorem muzyki organowej, kameralnej, chóralnej i filmowej. Jest też pedagogiem, uczy w klasach organów w akademiach muzycznych w Warszawie i Wrocławiu.
     W niedzielę we fromborskiej archikatedrze profesor zagra utwory Johannesa Brahmsa, Jana Sebastiana Bacha i Franciszka Liszta. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 14.00.
     
     
* * *

     
     Warto dodać, że tegorocznej edycji festiwalu patronują: wojewoda warmińsko – mazurski, prezydent Elbląga, a także burmistrzowie: Krynicy Morskiej i Braniewa. Organizatorami imprezy są zaś: proboszcz bazyliki, władze Fromborka, tamtejsze muzeum, Fundacja im. Mikołaja Kopernika oraz Bałtycki Ośrodek Badawczy Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama