UWAGA!

Na „Cesarską Majówkę” do Kadyn

2008-04-29
Aktualizowany 2008-05-06 00:01
Elbląg, Na „Cesarską Majówkę” do Kadyn

Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko zaprasza na wydarzenia będące końcowym etapem realizacji projektu „Na królewskim szlaku - w stronę wsi tematycznych”. Pierwszym z nich będzie „Cesarska Majówka” 10 maja w Kadynach.

W Kadynach można będzie samodzielnie wybić cesarski dukat, obejrzeć pracę kowala, przejechać cesarskim szlakiem oraz skosztować cesarskiej kuchni Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie też kilkugodzinny program artystyczny oraz zabawa taneczna.
     - Do Pogrodzia zapraszamy 17 maja na festyn rodzinny „Od grzechu do grzechotki”, gdzie mieszkańcy przygotowali gry i zabawy dla dzieci, akrobacje rowerowe, pokazy rycerskie oraz koncerty - informuje Piotr Ćwikliński, koordynator projektu. - Ostatnią wioską realizującą program jest Suchacz, do którego zapraszamy 30 maja na festyn rodzinny „Wioska Kaperska”. Podczas festynu odbędzie się uroczystość nadania imienia Kaprów Polskich szkole w Suchaczu. W programie mieszkańcy przygotowali przeróżne atrakcje: prace nad rzeźbą kapra, rzut tyczką rybacką, szukanie skarbu, karaoke z piosenkami żeglarskimi, walki rycerzy oraz wykopywanie monet.
     Podobny projekt realizowany jest w Aniołowie. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo zaprasza 24 maja na IV Międzyregionalny Zlot Miłośników Aniołów. Podczas zlotu odbędą się warsztaty kulinarne, ceramiczne i kuglarskie. Ponadto w programie degustacja i kiermasz wiejskich smaków, prezentacja wyrobów rękodzielnicznych, Festiwal Figur Aniołów oraz wspólna zabawa przy ognisku.
     Wydarzenia w Kadynach, Pogrodziu i Suchaczu organizowane są ze środków projektu „Na królewskim szlaku - w stronę wsi tematycznych”, zaś Międzyregionalny Zlot Miłośników Aniołów w Aniołowie ze środków projektu „Anielskie smaki - diabelskie atrakcje”. Oba projekty są finansowane przez Fundację Fundusz Współpracy przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No fajnie. Ale czym tam dojechać? Pociągi przecież nie kursują. A samochodem to bezsens. Same problemy. Ani piwa wypić, kłopoty z zaparkowaniem etc.
 • sprobuj autobusem, to wbrew pozorom nie jest skomplikowane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rablababla(2008-05-06)
 • o której to się zaczyna?
 • W najbliższą środę Olimpia rozegra w Olsztynie półfinałowe spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz odbędzie się o godzinie 16.30 Na to spotkanie elbląscy kibice udają się pociągiem pospiesznym wyjeżdzającym z Elblaga o godz. 12.25.
 • Y: rowerem, stary, rowerem. Wszystkie wsie są w odległości ca. 20 km od naszego grodu. Dasz radę, naprawdę:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BIKER FRED(2008-05-06)
 • Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10.00 (msza święta), następnie o 11.30 jest honorowe otwarcie majówki. Można dojechać autobusem PKS (stanowisko nr11) o godzinie 9.30,a następnie 11.50 :) lub jak ktoś preferuje zdrowy tryb życia ok. 25 km rowerkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  justa-87(2008-05-06)
Reklama