UWAGA!

Na początek wiolonczela

 
Elbląg, Yibai Chen będzie gościem elbląskich kameralistów
Yibai Chen będzie gościem elbląskich kameralistów (fot. Anna Dembińska)

Z trudnym Koncertem wiolonczelowym J. Haydna zmierzy się w czwartkowy wieczór utalentowany artysta z Chin Yibai Chen. Jego koncert zainauguruje Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, który odbędzie się w Elblągu od 4 do 7 kwietnia w Szkole Muzycznej. Zobacz zdjęcia z próby.

Kwiecień w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej rozpocznie się od koncertu chińskiego wiolonczelisty Yibai Chen. To utalentowany artysta młodego pokolenia. Osiemnastolatek swoją przygodę z wiolonczelą rozpoczął już w wieku 5 lat, pod kierunkiem Meijuan Liu i kontynuował ją do 2016 r. Obecnie jest studentem Danjula Ishizakiego na Uniwersytecie Sztuk w Berlinie.
       Największym dotychczas sukcesem młodego wiolonczelisty jest III miejsce na XI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w 2018r. Ciekawostką jest fakt, że artysta był najmłodszym uczestnikiem konkursu.
       Podczas czwartkowego koncertu wiolonczelista wykona Koncert wiolonczelowy C – dur J. Haydna. Kompozytor swój utwór zadedykował jednemu z ówczesnych wirtuozów Josephowi Weiglowi. Koncert wiolonczelowy C – dur przez długi okres był uznawany za zaginiony, został odnaleziony w Pradze. Uchodzi za bardzo trudny technicznie dla wykonujących go artystów.
       W czwartkowy wieczór w Szkole Muzycznej publiczność będzie miała okazję wysłuchać też Divertimento F-dur KV 138 W..A. Mozarta, Symfonię kameralna c-moll op. 110a D. Szostakiewicza oraz Oberka na orkiestrę smyczkową R. Twardowskiego.
       Za pulpitem dyrygenta stanie Szymon Stec. Koncert zainauguruje Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, który już po raz trzeci zagości w Elblągu. Do rywalizacji staną najzdolniejsi adepci gry na wiolonczeli, skrzypcach, altówce i kontrabasie, którzy podążą śladami kompozytorskich klasyków.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama