UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nadwiślańskie melodie według Herdzina

2018-06-04
Aktualizowany 2018-06-07 12:31
 

Klasyczno-jazzowe wariacje to propozycja, jaką dla elbląskich melomanów w ramach tegorocznych Letnich Ogrodów Polityki przygotował Krzysztof Herdzin. Wielokrotny laureat nagrody „Jazz Top” wystąpi wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną i Krakowskim Triem Stroikowym już 8 czerwca w Bibliotece Elbląskiej.

Wybitny jazzman współpracował już z elbląskimi kameralistami i małopolskim tercetem przy okazji nagrania utworu Concertino na trio stroikowe i smyczki. Tym razem artyści połączą siły, aby zabrać słuchaczy w muzyczną podróż pod znakiem bieli i czerwieni. W repertuarze znalazły się bowiem autorskie kompozycje Krzysztofa Herdzina, nawiązujące do polskiej tradycji muzycznej.
       Wśród nich poczesne miejsce zajmuje Suita na tematy polskie, która, jak stwierdził jazzman, stanowi „efekt podwójnej inspiracji”. Z jednej strony kompozycja odwołuje się do twórczości Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Grażyny Bacewiczównej. Z drugiej zaś można w niej odnaleźć echo ludowej muzyki popularnej i takich utworów, jak W murowanej piwnicy czy Siekiera, motyka. Ponadto melomani zgromadzeni w Bibliotece będą mogli wysłuchać m.in. Chopiniana Con Delizia – fantazji klasyczno-jazzującej, opartej na motywach zaczerpniętych z muzyki chopinowskiej.

 


      
       Krzysztof Herdzin "Po polsku"
       Koncert w ramach XV Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu
       piątek, 8 czerwca, godz. 19
       sala główna Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida
      
       Wykonawcy:
       Krzysztof Herdzin – fortepian, prowadzenie
       Krakowskie Trio Stroikowe:
       Marek Mleczko – obój
       Roman Widaszek – klarnet
       Paweł Solecki – fagot
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie m.in.:
       K. Herdzin – Trzy Korony, Suita na Tematy Polskie (Polka, Olender, Mazurek,Krakowiak, Polonez, Zbójnicki), Concertino na trio stroikowe i smyczki, Chopiniana Con Delizia na fortepian i smyczki
      
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
      


       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama