UWAGA!

Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę

 Elbląg, Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wraz z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszają na pierwsze w tym roku spotkanie Sceny przy stoliku. Wtorek, 28 stycznia, godz. 18:30, Mała Scena. Wstęp wolny.

Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę to tekst Anny Burzyńskiej inspirowany prawdziwymi danymi, które pojawiły się w mediach na temat fali samobójstw wśród młodych biznesmenów.

Poznamy Klarę (Magdalena Bocianowska) i Nikodema (Piotr Szejn). Oboje wykształceni, zdeterminowani odmienić swój los poprzez ucieczkę z domu, prowincjonalnego miasteczka, zmienić swoje imię jak to zrobiła Klara, wyzwalając się z własnej osobowości, czy negując wartości rodzinne jak Nikodem. Oboje uwierzyli w trwałość swoich błyskotliwych karier, a nawet w swoją genialność na trudnym rynku zawodowym, gdzie dziesiątki i setki nim podobnych, walczą między sobą o...coraz lepsze samochody, imponujące  gabinety, telefony komórkowe, członkostwo w elitarnych klubach, mieszkania w ekskluzywnych osiedlach, a nade wszystko o prestiż u... samych siebie. Wierzą bowiem w swą inność i szczęśliwy los. Nie są przygotowani ani na porażki, ani na akceptację upadku. Czy para, która ze sobą mieszka, ma wspólne pieniądze i marzenia tak naprawdę się zna?

Zapraszamy wszystkich we wtorek na Małą Scenę o g. 18:30. Wstęp wolny.

Kamila Łyłka, kierownik literacki

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Już w latach 70 -tych profesor seksuolog na łamach tygodnika ITD pytał : Dlaczego studentki w niedzielę po poludniu w akademiku płaczą. ?
Reklama