UWAGA!

Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę

 Elbląg, W kolejnym spotkaniu Letniego Salonu Muzycznego wystąpią (od lewej): Magdalena Bocianowska, Monika Łyżwa i Piotr Szejn
W kolejnym spotkaniu Letniego Salonu Muzycznego wystąpią (od lewej): Magdalena Bocianowska, Monika Łyżwa i Piotr Szejn (fot. Teatr im. A. Sewruka)

To tytuł szóstego już spotkania XXIII Letniego Salonu Muzycznego, w muszli koncertowej w Bażantarni, na które w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, zapraszają organizatorzy – Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

W konwencji „sceny przy stoliku” poznamy Klarę i Nikodema. Oboje wykształceni, zdeterminowani odmienić swój los poprzez ucieczkę z domu, prowincjonalnego miasteczka. Oboje uwierzyli w trwałość swoich błyskotliwych karier, a nawet w swoją genialność na trudnym rynku zawodowym, gdzie dziesiątki i setki nim podobnych, walczą między sobą o...coraz lepsze samochody, imponujące  gabinety, telefony komórkowe, członkostwo w elitarnych klubach, mieszkania w ekskluzywnych osiedlach, a nade wszystko o prestiż u... samych siebie. Wierzą bowiem w swą inność i szczęśliwy los. Nie są przygotowani ani na porażki, ani na akceptację upadku. Czy para, która ze sobą mieszka, ma wspólne pieniądze i marzenia tak naprawdę się zna? „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę” to tekst Anny Burzyńskiej inspirowany prawdziwymi danymi, które pojawiły się w mediach na temat fali samobójstw wśród młodych biznesmenów.

Tekst ten usłyszymy w interpretacji młodego pokolenia elbląskich aktorów. W roli Klary Magdalena Bocianowska, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, London International School of Performing Arts i Logopedii. Związana ze sceną Cloud Theater, białostockiego Teatru Lalek i Teatru Trzyrzecze. W elbląskim teatrze od 2018 r.

W roli Nikodema – Piotr Szejn - absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pracował w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi. W Teatrze Sewruka od 2014 r.

Narratorem będzie Monika Łyżwa, absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W Teatrze Sewruka od 2018 roku.

Organizatorzy „XXIII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2020” - Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają do Bażantarni 9 sierpnia. Początek o godz. 17, wstęp wolny. 

Przypominamy też o obowiązującym limicie widzów (150 osób), obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, dystans 2 metrów, ograniczenie przestrzeni widowni, odrębne wejście i wyjście.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADIT w Warszawie

 

Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Cleaner; Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso oraz RMF Classic - współpraca redakcyjna

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama