UWAGA!

Nareszcie weekend: Baltic Cup, Habakuk i Otylia Swim Tour

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

W piątek wejdziemy tanecznym krokiem. Tego dnia do Elbląga przyjadą tancerze z całego świata. Baltic Cup - wydarzenie, na które miłośnicy tańca czekają cały rok - rozpocznie się w piątkowe popołudnie (14 października) w Hali Sportowo - Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej i potrwa do niedzieli (16 października). 
       Gdy gorących rytmów będzie nam jeszcze za mało, możemy wybrać się na Sycylię. W Filii nr 5 na osiedlu Zawada o godz. 17 o swoich ostatnich wojażach opowie elbląski popularyzator wiedzy historycznej, Tomek Gliniecki.
       Fanów kryminału zapraszamy na spotkanie z elbląską pisarką Agnieszką Pietrzyk. Spotkanie, podczas którego elblążanka opowie o swoim ostatnim - elbląskim - kryminale pt. "Śmierć kolekcjonera", odbędzie się w piątek o godz. 17 w siedzibie SM „Zakrzewo”.
       Sobotę można spędzić z muzyką lub na sportowo. W CRW Dolinka odbędą się warsztaty z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak. Są one skierowane do młodych pływaków oraz ich rodziców i trenerów.
       Gdy nie wiesz, co zrobić z październikowym wieczorem, koniecznie musisz wpaść do Mjazzgi, gdzie wieczorem zagra zespół Habakuk. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku.
       W niedzielę (16 października) zapraszamy do kibicowania młodym zapaśnikom. O godz. 11 w sali sportowej MOS w Elblągu ul. Kościuszki 77 a odbędzie się XXX Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego w Zapasach w Stylu Klasycznym. Wstęp wolny.
       Co jeszcze wydarzy się w sporcie? W Elblągu zagrają piłkarki nożne Olimpii, a także Concordia. Więcej przeczytasz w tym artykule.
       Pogoda w ten weekend będzie zachęcać do wyjścia w plener. Nie będzie wprawdzie ciepło, ale pogodnie.

 


      
       Jeśli brakuje Wam na to czasu w tygodniu, weekend to dobry moment, aby wybrać się do kina. Każdy znajdziecie dla siebie coś w repertuarze.
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama