UWAGA!

Nareszcie weekend: Orszak Trzech Króli, judo i koncert charytatywny

 Elbląg, Nareszcie weekend: Orszak Trzech Króli, judo i koncert charytatywny

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Weekend upłynie pod znakiem judo i muzyki. Od piątku (5 stycznia) do niedzieli (7 stycznia) szlifować swoje talenty będą zawodnicy judo. Odbędą się treningi pod okiem znakomitych trenerów i zawodników, którzy przekażą olbrzymią dawkę wiedzy.
       W sobotę (6 stycznia) ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. W drodze do stajenki orszak będzie się zatrzymywał w kilku miejscach, gdzie prezentowane będą scenki z jasełek. Królowie przekażą też swoje dary i złożą pokłon Jezusowi. Start z palcu Jagiellończyka o godz. 13.
       Tego samego dnia o godz. 18 poznamy laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2017. Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego prezydent Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.
       Niedzielę (7 stycznia) warto spędzić na wycieczce rowerowej, na którą zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Tym razem miłośnicy dwóch kółek wybiorą się do Przybyłowa na Wysoczyźnie Elbląskiej. Start o godz. 10 z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej.
       Jeśli lubisz pomagać innym, koniecznie wybierz się na koncert charytatywny na rzecz Jasia Olbrysia, chorego ma mukowiscydozę, nieuleczalną, genetyczną chorobę układu oddechowego. Chłopcu pomaga grupa Lepszy Elbląg, która zaprasza na koncert. Początek o godz. 18 w klubie muzycznym Mjazzga.
       Pogoda w ten weekend będzie jesienna. Na termometrach do siedmiu stopni. W sobotę deszcz, w niedzielę więcej słoca, ale chłodniej.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli brakuje Wam na to czasu w tygodniu, weekend to dobry moment, aby wybrać się do kina. Każdy znajdziecie dla siebie coś w repertuarze.
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
       Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama