UWAGA!

Niderlandzka ceramika w Galerii Art Miś

 Elbląg, Niderlandzka ceramika w Galerii Art Miś
fot. nadesłana

W dniach od 17 stycznia do 16 lutego w Galerii Art Miś, ulica Fabryczna 22 w Elblągu można oglądać wystawę niderlandzkiej ceramiki.

Fajanse z Delft (nid.Delfts Blauw) to wyroby dekoracyjne i użytkowe wykonane oryginalnie w technice fajansu z ręcznie malowanymi dekoracjami w kolorze niebieskim na białym tle ze szkliwa cynowego, pochodzące z okresu XVII do połowy XIX  w. wyprodukowane w manufakturach w holenderskim mieście Delft. Powstały jako imitacja prawdziwej porcelany importowanej wówczas z Chin. Cechą wyróżniającą fajanse holenderskie było odejście od wielobarwnych dekoracji na rzecz różnych odcieni błękitu kobaltowego.

 

organizatorzy wystawy: Izabela Drozdowska, Przemysław Chwała, Galeria Art Miś

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Piękne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  anonim17(2020-01-17)
 • Bardzo ładne te fajanse. To wystawa czy też sprzedaż? Jakie ceny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Magdallena(2020-01-17)
 • Pfpfff ceramika. Jakies koncerty ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Krzysztofkrs(2020-01-17)
 • Kiedy Szwecja odda co zGrabila????
 • Dlaczego Polska ma zakaz na wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego od USA izraela i Rosji i Niemiec?. Ostanie badania ujawniły że zarówno kraje arabskie jak i Izrael Polska i Morze Północne leżą na wielkim zbiorniku ropogazowym związanym z granicą prekambr-perm. Gdyby Polska zaczęła pompować gaz z głębokości poniżej 7000 m na której u nas on występuje to reszta miała by go mniej. Proste? Proste!Na konferencji naukowo-technicznej w Krakowie, Profesor Ryszard Kozłowski przekazał bardzo ważną informację:„Zostały przedstawione nasze zasoby znajdujące się na głębokości 7 kilometrów i 5 kilometrów. Dokładnie wiemy gdzie one są. Arabia Saudyjska ma ich na poziomie 200 mld baryłek ropy, my mamy w Polsce 4000 mld baryłek ropy”. Przyznam, że nawet największego optymistę mogą takie dane zaskoczyć. Wszyscy mówimy, że Polska jest bogata w zasoby. Teraz mamy dane od eksperta, który dokonuje wierceń. Zna temat, bo jest praktykiem. Podsumujmy tę epokową informację:mamy zasoby ropy w Polsce na poziomie czterech tysięcy miliardów baryłek, kiedy gloryfikowana na lewo i prawo Arabia Saudyjska ma ich tylko 200 mld baryłek. Ropa ciągnie się od Arabii Saudyjskiej do Morza Północnego przez Polskę.
Reklama