UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Nie ciągnij tego sznurka" w Pogrodziu

Elbląg, "Nie ciągnij tego sznurka" w Pogrodziu

W sobotę, 11 czerwca o godzinie 14 Teatr Deja vu zagra spektakl "Nie ciągnij tego sznurka" dla uczestników III Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych w Pogrodziu. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Pogrodzie dla Przyszłości.

Jest to już trzeci Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Pogrodziu "Wiosce Dzieci". W pierwszym przeglądzie, w 2009 roku, udział wzięło 8 grup teatralnych, w drugim było ich 9, w tym roku swój udział potwierdziło 12 zespołów. Przegląd wsparty został przez Starostwo Powiatowe w Elblągu i Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku.
       - Bardzo nas cieszy zaproszenie do Pogrodzia na przegląd teatrzyków dziecięcych, ponieważ spektakl "Nie ciągnij tego sznurka" jest skierowany zwłaszcza do dzieci. Nasz spektakl jest prezentem dla uczestników przeglądu, mamy nadzieję, że uda nam się ich rozbawić ale i skłonić do dyskusji - mówi Edyta Machul, instruktor teatralny w CSE Światowid i reżyser spektaklu.
       Spektakl miał już swoją premierę, był pokazywany w Światowidzie. O czym jest? Czy kiedy widzicie napis "Nie ciągnij tego sznurka" nie macie ochoty zrobić dokładnie odwrotnie? Tak właśnie stało się z bohaterką spektaklu...
       Kiedy bohaterka spektaklu ciągnie za tajemniczy sznurek, nagle przenosi ją do mieszkania wielkoludów - Gustawa i Berty. Wszystko jest tu ogromne - stół, krzesła, okulary, a nawet ciastka, co oczywiście sprawia jej najwięcej radości. Spotyka tu również Małą, która nie urosła i mimo że jest wzrostu naszej bohaterki, w tym świecie uznawana jest za mikrusa. A dla mikrusów, małych i słabych nie ma wśród wielkoludów miejsca. Co spotka naszą bohaterkę? Czy uda jej się wrócić do domu? Czy znajdzie tu przyjazne dusze, które ją zrozumieją?
       Jest to baśniowy spektakl, wzruszająca opowieść o przyjaźni i dobroci, poczuciu własnej wartości, o potrzebie bycia akceptowanym.
       - Spektakl może się okazać doskonałym pretekstem do rozmowy o dorastaniu i relacji dziecko - dorosły, a nawet o tolerancji - dodaje Edyta Machul - Jest to przedstawienie familijne, będą w nim wykorzystane ogromne rekwizyty, a aktorzy z działającej przy CSE Światowid grupy Deja vu będą chodzić na szczudłach.
      
       Scenariusz: Andrzej Maleszka
       Reżyseria: Edyta Machul
       Plakat: Kuba Qbi Strumiński
       Teatr Deja vu: Aneta Broda, Aneta Brzykca, Anna Jankowska, Paulina Falkenberg, Mikołaj Szyman, Paweł Jacewicz, Sandra Świerczyńska.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama